Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pan Łukasz pomógł mi przetransportować żółwia, był bardzo uprzejmy i był ze mną w stałym kontakcie. Polecam!

zolw

Klient: Łukasz J.
,
Trasa: Budaörs - Warszawa

Bardzo serdeczny i wyrozumiały przewoźnik. Wykazał dużo cierpliwości podczas przedłużającej się wizyty w lecznicy. Poświęcił na wykonanie zlecenia zdecydowanie więcej czasu niż początkowo mogło się wydawać. Polecam.

Transport psa do gabinetu weterynaryjnego.

Klient: Adrian M.
,
Trasa: Sączów - Radzionków

Serdecznie polecam! Wszystko w jak najlepszym porządku. Bardzo dobry kontakt i pełen profesjonalizm!

malutka jaszczurka

Klient: Daniel H.
,
Trasa: Praga - Ruda Śląska

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz również zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty wyciszające można stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także estymowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz również zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty wyciszające można stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także estymowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Vancouver już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt