Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bezpiecznie i sprawnie. Dziękuję!

Świnka morska

Klient: Michał S.
,
Trasa: Kalisz - Gdańsk

Polecam!!!

Mały kot

Klient: Dawid R.
,
Trasa: Tłukawy - Ostrów Wielkopolski

Bardzo profesjonalny. Mozna polegac. Piatka z plusem!

1 szpic miniaturowy Pomeranian

Klient: Łukasz S.
,
Trasa: Choszczno - Maidstone

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też podanie ciężaru i szczegółowe opisanie pupila. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również koty czy psy po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające należy stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym i delikatnym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie detale dotyczące przewozu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też podanie ciężaru i szczegółowe opisanie pupila. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również koty czy psy po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające należy stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym i delikatnym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Velbert już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt