Poradnik

Transport Szafy

Jak zorganizować?

W poradniku znajdziesz:


Szafa to zwykle jeden z większych mebli w naszych domach. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć szafę przed transportem i jak zorganizować przewóz tak, by mebel dotarł do miejsca docelowego bez najmniejszych uszkodzeń. Z naszego poradnika dowiesz się, jak w sposób właściwy przygotować szafę do transportu.

Jak można zabezpieczyć szafę przed transportem?

Na początek należy opróżnić całkowicie zawartość szafy. Następnie należy ją rozkręcić w pozycji leżącej. Najpierw wykręcamy drzwi, a następnie półki i szuflady. Potem należy wykręcić górę i dół, a potem boki szafy. Wówczas całość owijamy stretchem lub folią bąbelkową. Rozkręcona szafa jest znacznie mniej narażona na uszkodzenia w transporcie, a ponadto łatwiej ją przenieść przez drzwi i klatki schodowe.

Czasem zdarzają się szafy, szczególnie starszego typu, których nie da się rozkręcić i muszą być przewożone w całości. W takim przypadku należy po opróżnieniu szafy zabezpieczyć folią strech jej drzwi, co zapobiegnie uszkodzeniom i wypadaniu szuflad czy półek podczas przenoszenia. Jeśli szafa jest antykiem, należy okleić przesyłkę napisami “Ostrożnie” i uprzedzić przewoźnika o konieczności delikatnego obchodzenia się z meblem.

W jaki sposób bezpiecznie przenosić szafę?

Przenoszenie tak dużego i ciężkiego mebla, jakim jest szafa, bywa trudniejsze niż sam transport. Jest to szczególnie trudnym wyzwaniem, jeśli nie mamy do dyspozycji windy i mebel trzeba znieść po schodach.

W przypadku rozkręconej szafy znoszenie i wnoszenie jest dużo prostsze niż kiedy trzeba przenieść szafę w całości. Należy ją przenosić w pozycji pionowej. Podczas znoszenia osoba idąca przodem podtrzymuje mebel, a osoba idąca tyłem trzyma szafę od spodu. Przy wnoszeniu zmieniamy kolejność tych czynności.

Kurierem, busem czy firmą przewozową?

Szafy to meble o różnej wielkości. Jeśli twoja szafa jest niewielka i do tego daje się rozkręcić, to bardzo możliwe, że uda się ją wysłać przesyłką kurierską korzystając z usług takich firm jak Inpost, DHL, DPD czy UPS.. Przed wysyłką upewnij się, że wymiary mieszczą się w tych akceptowanych przez kuriera. Jeśli jednak szafa jest większych rozmiarów, a do tego przewożona w całości, to prawdopodobnie nie da się wysłać jej kurierem. Wówczas najlepiej będzie skorzystać z usług firmy specjalizującej się w przeprowadzkach i przewozie mebli. Można znaleźć taką firmę w internecie. Dobrym sposobem na znalezienie przewoźnika do transportu szafy jest skorzystanie z serwisu Clicktrans. Można wystawić ogłoszenie, a przewoźnicy poszukujący zleceń na transport mebli, sami zaoferują i wycenią swoje usługi.

Jakie są ceny transportu szaf w kraju i za granicą?

Cena transportu szafy jest zależna od wielu czynników. Wszystko zależy od tego, na jakiej trasie odbywa się transport, jakie wymiary i wagę ma szafa, a także od tego, czy potrzeba nam pomocy w załadunku i rozładunku.

Ceny transportu szaf według kryterium długości trasy

Sprawdź, jak kształtują się ceny transportu szaf na trasie krótszej i dłuższej niż 200 km

Usługa na trasie krótszej niż 200km na trasie powyżej 200km
Transport szafy ok. 170 zł (ok. 1,3 zł/km) ok. 230 zł (ok.0,6 zł/km)

Zatem uśredniona cena transportu szafy na trasie krótszej niż 200km to 170zł (1,3zł/km), tymczasem na trasie powyżej 200km to koszt 230zł (0,6zł/km). Na pierwszy rzut oka nasuwa się wniosek, że ceny transportu względem długości trasy nie różnią się ekstremalnie.

Ceny transportu szaf na trasach międzynarodowych i krajowych

Przyjrzyjmy się jak kształtują się średnie ceny jeśli chodzi o transport w obrębie Polski oraz transport z Polski za granicę.

Usługa Transport międzynarodowy Transport krajowy
Transport szafy ok. 710 zł (ok. 0,55 zł/km) ok. 220 zł (ok. 0,75 zł/km)

Podsumowując za transport krajowy szafy zapłacimy średnio 220 zł (0,75 zł/km), a za transport szafy z Polski za granicę 710 zł (0,55 zł/km).