Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przeprowadzka z Anglii do Polski w dwa dni! Wszystko dotarło w idealnym stanie. Polecam!

2-pokojowe mieszkanie

Klient: Piotr O.
,
Trasa: Huddersfield - Szamotuły

Przewoźnik godny polecenia. Wszystko na czas. Sprawny załadunek i rozładunek. Panowie przygotowani i wiedzieli jak wszystkie meble dobrze zabezpieczyć. Jeżeli będziemy potrzebować w przyszłości transport - chętnie skorzystamy ponownie z tego przewoźnika.

1 pokój i korytarz

Klient: Dariusz M.
,
Trasa: Kraków - Legnica

Wszystko ok, dobry kontakt mailowy i telefoniczny, kierowcy pomocni i cierpliwi - przeprowadzka udana, polecam usługi tej firmy :)

2 pokoje,bez kuchni

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Siegen - Gubin

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej łączymy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem i rozbudowaną listą rzeczy do zrobienia. Jednak sprawnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i z opanowaniem zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej zatroszczyć się, aby nasze paczki były uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem poważnej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie paczek w docelowym miejscu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele konkretnych danych odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi znać liczbę oraz wielkość mebli i pakunków. Spisanie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także zadbać o właściwe opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, dla przykładu okna, dzieła sztuki, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Często markety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w wielu sklepach remontowych oraz w Internecie. Do przechowywania drobiazgów oraz rzeczy materiałowych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać też torby z materiału lub worki. Worki będą tańsze i łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i nawet te z pozoru lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować należy także rośliny. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej czujności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Starannie podaj dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz montowanie dobytku, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, liczby osób niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki najczęściej łączymy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem i rozbudowaną listą rzeczy do zrobienia. Jednak sprawnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i z opanowaniem zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej zatroszczyć się, aby nasze paczki były uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem poważnej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie paczek w docelowym miejscu. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele konkretnych danych odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi znać liczbę oraz wielkość mebli i pakunków. Spisanie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także zadbać o właściwe opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, dla przykładu okna, dzieła sztuki, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Często markety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w wielu sklepach remontowych oraz w Internecie. Do przechowywania drobiazgów oraz rzeczy materiałowych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać też torby z materiału lub worki. Worki będą tańsze i łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i nawet te z pozoru lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować należy także rośliny. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej czujności, jak antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Starannie podaj dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz montowanie dobytku, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, liczby osób niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Biała Podlaska już od 150!

Zleć przeprowadzkę