Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło pomyślnie

Kartony 1–5, Karton duży x 2

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować przeprowadzkę

Przenosiny normalnie łączymy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem oraz niekończącą się listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednak sprawnie zorganizowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan działania, rzeczowo i spokojnie przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej pamiętać, aby przewożone pakunki zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Dobrze jest stworzyć rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej dokładnych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi mieć ilość i wielkość sprzętów oraz pakunków. Sporządzenie spisu jest więc konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu kieliszki, obrazy, naczynia, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub koce. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble szybciej będzie transportować, mniejsze jest też niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się duża liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że sklepy chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych a także w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby materiałowe lub worki. Worki są mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek pękną albo też że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Zamość już od 150!

Zleć przeprowadzkę