Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystkie rzeczy dojechały w nienaruszonym stanie, szybko, tanio, sprawnie, bez żadnych problemów. Przewoźnik godny polecenia!

Szukam transportu z UK do Polski dla opisanych rzeczy, proszę podać oferty transportu

,
Trasa: Milton Keynes - Gościcino

Wszystko w porządku, szybko i sprawnie, polecam

3 pokojowe mieszkanie

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Murg - Riesa

Słownie, szybko i bezproblemowo.

3 pokojowe mieszkanie

Klient: Aneta P.
,
Trasa: Walsrode - Poznań

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie kojarzą się z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i bardzo długą listą rzeczy które trzeba zrobić. Jednak dobrze urządzona przeprowadzka może przebiec bezstresowo a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową a także z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku oraz wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby nasze paczki zostały wcześniej skatalogowane a także podpisane. Najlepiej spisać spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie paczki dojechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również opisanie każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym mieszkaniu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość oraz wielkość sprzętów i kartonów. Sporządzenie listy jest więc niezbędne. 

Trzeba także zadbać o odpowiednie chronienie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład okna, rzeźby, naczynia, jak również część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy możesz je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, mniejsze jest także prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że przyda się spora liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w wielu sklepach budowlanych oraz w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby z materiału lub worki. Worki będą mniej kosztowne a także łatwiej dostępne, z kolei torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania pękną oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą być rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te z pozoru drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować powinno się również rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego lub wymagającego wyjątkowej czujności, np. ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Precyzyjnie ustal terminy, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy i na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie i montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy kruchych, np. pianino, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków i specjalnej uważności, co zwykle podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, np. torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie kojarzą się z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i bardzo długą listą rzeczy które trzeba zrobić. Jednak dobrze urządzona przeprowadzka może przebiec bezstresowo a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową a także z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku oraz wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby nasze paczki zostały wcześniej skatalogowane a także podpisane. Najlepiej spisać spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie paczki dojechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również opisanie każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym mieszkaniu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość oraz wielkość sprzętów i kartonów. Sporządzenie listy jest więc niezbędne. 

Trzeba także zadbać o odpowiednie chronienie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład okna, rzeźby, naczynia, jak również część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy możesz je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, mniejsze jest także prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że przyda się spora liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w wielu sklepach budowlanych oraz w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby z materiału lub worki. Worki będą mniej kosztowne a także łatwiej dostępne, z kolei torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania pękną oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą być rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te z pozoru drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować powinno się również rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego lub wymagającego wyjątkowej czujności, np. ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Precyzyjnie ustal terminy, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy i na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie i montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy kruchych, np. pianino, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków i specjalnej uważności, co zwykle podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, np. torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Puławy już od 150!

Zleć przeprowadzkę