Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko ok. polecam.

27 kartonow Szczecin - Doncaster

Klient: Marcin P.
,
Trasa: Szczecin - Doncaster

Bardzo dobry kontakt, profesjonalne podejście, przeprowadzka przebiegła sprawnie. Polecam!!

Przeprowadzka (prawie) bez mebli

,
Trasa: Rzeszów - Warszawa

Dziekuję za serwis:) i będziemy korzystać na pewno ponownie. Pozdrawiamy

Resztki poprzeprowadzkowe Londyn SE19 -> 14-330

,
Trasa: Londyn - Małdyty

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z chaosem, nerwowym nastrojem a także bardzo długim spisem rzeczy do wykonania. Jednakże dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bez przeszkód oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, rozsądnie a także bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zadbać o to, żeby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej sporządzić spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje przedmioty przybyły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zazwyczaj są związane z transportem poważnej ilości przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu. Poza tym, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo konkretnych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość a także rozmiary sprzętów i kartonów. Przygotowanie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest właściwe chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby okna, instalacje artystyczne, porcelana, oraz niektóre meble. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje też ryzyko zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche i ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, porcelana, elementy ozdobne itp. przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że przyda się duża liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Często markety chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych oraz w Internecie. Do przechowywania drobiazgów i rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby materiałowe albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się lub że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, np. lodówka, powinny zostać rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować trzeba także rośliny. Pudła, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Dokładnie ustal dni, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkręcanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków i wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne opakowania, np. worki, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, np. pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z chaosem, nerwowym nastrojem a także bardzo długim spisem rzeczy do wykonania. Jednakże dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bez przeszkód oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, rozsądnie a także bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zadbać o to, żeby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej sporządzić spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje przedmioty przybyły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zazwyczaj są związane z transportem poważnej ilości przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu. Poza tym, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo konkretnych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość a także rozmiary sprzętów i kartonów. Przygotowanie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest właściwe chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby okna, instalacje artystyczne, porcelana, oraz niektóre meble. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy możesz je rozłożyć. Rozmontowane meble wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje też ryzyko zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche i ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, porcelana, elementy ozdobne itp. przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że przyda się duża liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Często markety chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych oraz w Internecie. Do przechowywania drobiazgów i rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby materiałowe albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się lub że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, np. lodówka, powinny zostać rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować trzeba także rośliny. Pudła, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Dokładnie ustal dni, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkręcanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków i wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne opakowania, np. worki, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, np. pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Ciechanów już od 150!

Zleć przeprowadzkę