Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Świetny kontakt, wszystko na czas, prawidłowo zabezpieczone i dowiezione bez szkód. Polecam bardzo serdecznie!

Kartony 11–20, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1, Fotel x 1, Klimatyzator x 1, Pianino elektryc

Wszystko w najlepszym porządku. Na pewno jeszcze skorzystam. Polecam tego przewoźnika

Kartony 6–10, Samochodzik dziecięcy elektryczny x 1, Rower dziecięcy x 2, Łóżko pojedyncze z matera

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie łączymy z chaosem, stresującą atmosferą i bardzo długim spisem zadań do zrobienia. Jednak dokładnie zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Wystarczy przemyśleć plan działania, rozważnie i bez nerwów wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby przewożone kartony zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Dobrze jest przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie pakunki przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania często są związane z transportem dużej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać liczbę oraz wymiary mebli oraz pakunków. Spisanie listy jest więc konieczne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, na przykład kieliszki, rzeźby, naczynia, a także stare meble. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozmontować. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, maleje także prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, a czasem okazuje się to niepotrzebne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, ceramika, figurki i tak dalej przydadzą się kartony. Z pewnością przyda się duża ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie inaczej. Bywa, że hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów a także przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać także torby materiałowe lub worki. Worki będą tańsze i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania naderwą się lub że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą zostać rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te pozornie niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować należy również kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej delikatności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie ustal terminy, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty i jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie wnieść dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają również własne opakowania, takie jak worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie łączymy z chaosem, stresującą atmosferą i bardzo długim spisem zadań do zrobienia. Jednak dokładnie zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Wystarczy przemyśleć plan działania, rozważnie i bez nerwów wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby przewożone kartony zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Dobrze jest przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie pakunki przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania często są związane z transportem dużej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać liczbę oraz wymiary mebli oraz pakunków. Spisanie listy jest więc konieczne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, na przykład kieliszki, rzeźby, naczynia, a także stare meble. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozmontować. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, maleje także prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, a czasem okazuje się to niepotrzebne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, ceramika, figurki i tak dalej przydadzą się kartony. Z pewnością przyda się duża ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie inaczej. Bywa, że hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów a także przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać także torby materiałowe lub worki. Worki będą tańsze i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania naderwą się lub że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą zostać rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody i nawet te pozornie niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować należy również kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej delikatności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie ustal terminy, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty i jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie wnieść dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają również własne opakowania, takie jak worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Piaseczno już od 150!

Zleć przeprowadzkę