Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 142 157 000 zł zaoszczędziliście z nami 142 157 000 zł 142 157 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 342 000 wystawionych przesyłek 1 342 000 wystawionych przesyłek 1 342 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
67 000 przewoźników 67 000 przewoźników 67 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Serdecznie polecam przewoźnika, bardzo sympatyczny kierowca z elastycznym podejściem do klienta, mimo że zaznaczyłam iż interesuje mnie tylko transport kierowca sam z siebie pomógł z wnoszeniem rzeczy. Ogromny plus!

Kartony 11–20, Rower x 1, Krzesło obrotowe x 1

,
Trasa: Wrocław - Świętochłowice

Wszystko zgodnie z ustaleniami Szczerze polecam !!

Opona samochodowa x 4, Narty x 4, Buty narciarskie x 2, Materac pojedynczy x 2, Wózek dziecięcy x 1,

Klient: Daria K.
,
Trasa: Nangy - Roczyny

Wszystko przebiegło idealnie - bez zakłóceń - profesjonalnie - zdecydowanie polecam!

Kartony 11–20, Sofa dwuosobowa x 1, Regał - szafka Ikea / rozłożone / x 1, szafka słupek Ikea / ro

,
Trasa: Warszawa - Gdańsk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z nieładem, stresującą atmosferą i niekończącym się spisem rzeczy do wykonania. Jednakże dokładnie urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo a także sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo oraz spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach należy dopilnować, aby przewożone kartony zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Najlepiej sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje pakunki przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie paczek w docelowym mieszkaniu. Poza tym, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele drobiazgowych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć liczbę i rozmiary mebli oraz pakunków. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, dla przykładu szkło, rzeźby, talerze, oraz część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, spada także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Z pewnością będzie potrzebna duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety chętnie pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach budowlanych a także sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów i przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby z materiału i worki. Worki będą mniej kosztowne i dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną lub że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo spakować trzeba również kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny nie trafią na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego lub wymagającego szczególnej delikatności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Precyzyjnie podaj terminy, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść pakunki i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie i składanie mebli, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy oferują również własne opakowania, takie jak worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z nieładem, stresującą atmosferą i niekończącym się spisem rzeczy do wykonania. Jednakże dokładnie urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo a także sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo oraz spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach należy dopilnować, aby przewożone kartony zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Najlepiej sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje pakunki przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie paczek w docelowym mieszkaniu. Poza tym, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele drobiazgowych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć liczbę i rozmiary mebli oraz pakunków. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, dla przykładu szkło, rzeźby, talerze, oraz część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, spada także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Z pewnością będzie potrzebna duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety chętnie pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach budowlanych a także sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów i przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby z materiału i worki. Worki będą mniej kosztowne i dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną lub że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo spakować trzeba również kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny nie trafią na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego lub wymagającego szczególnej delikatności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Precyzyjnie podaj terminy, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść pakunki i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie i składanie mebli, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy oferują również własne opakowania, takie jak worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Pampeluna już od 150!

Zleć przeprowadzkę