Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

1 szczeniak 13 tyg

,
Trasa: Poznań - Kraków

Bardzo pozytywny Pan, który zaopiekował się przesyłką fachowo, zgodnie z umową dostarczył szybko na miejsce. Bardzo kontaktowy i elastyczny jeżeli chodzi o miejsce odbioru. Szczerze polecam!

Kurczęta dobrze zabezpieczone w kartonie 50x30x30

Klient: Mariusz W.
,
Trasa: Racibórz - Skierniewice

Bardzo solidny I profesjonalny dostawca. Dobra wspolpraca. Goraco polecam.

2 pomeraniany

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Choszczno - Maidstone

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także przewidywany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie przewozu. 


Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także przewidywany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Pampeluna już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt