Media o nas

Transport jachtów
już od

650 zł!

Zaoszczędziliście z nami już
Zaoszczędziliście z nami już

26 767 489 zł

Zaoszczędziliście z nami już

Tylko zweryfikowani Przewoźnicy

Z Clicktrans.pl Twoja przesyłka jest bezpieczniejsza! Więcej >

Transport jachtu może być łatwy!

Wystaw zlecenie ZA DARMO

1

Wystaw zlecenie ZA DARMO

W 2 minuty!

  • Opisz jacht
  • Podaj termin i adres
Otrzymasz oferty przewoźników

2

Otrzymasz oferty przewoźników

Już po paru minutach otrzymasz pierwsze oferty przewiezienia jachtu.

  • Tysiące firm przewożących jachty konkuruje o Twoje zlecenie
  • Otrzymasz oferty od firm, które i tak jadą tą trasą
Wybierz najlepszą ofertę

3

Wybierz najlepszą ofertę

Oszczędzasz nawet do 60% dzięki aukcji "w dół".

  • Sprawdź opinie o przewoźniku
  • Skontaktuj się z przewoźnikiem
  • Zleć transport jachtu i gotowe!

21580 przewoźników wykonujących transport jachtów czeka na Twoje zlecenie

Przewoźnik - alextrans
Zweryfikowany przewoźnik Opole
alextrans (93) Reputacja: 100%
Przewoźnik - lolek_25_25
Zweryfikowany przewoźnik elblag
lolek_25_25 (83) Reputacja: 100%
Przewoźnik - lublintransport
Zweryfikowany przewoźnik Lublin Certyfikaty, Ubezpiecznia, Licencje
lublintransport (533) Reputacja: 99%
Przewoźnik - Jaraczewski
Zweryfikowany przewoźnik Ruda Śląska
Jaraczewski (637) Reputacja: 96%
Przewoźnik - kacper130
Zweryfikowany przewoźnik Koszalin Certyfikaty, Ubezpiecznia, Licencje
kacper130 (126) Reputacja: 99%
Przewoźnik - szybkoPL-UK
Zweryfikowany przewoźnik Paszkowka Certyfikaty, Ubezpiecznia, Licencje
szybkoPL-UK (358) Reputacja: 98%
Aż 97% zadowolonych klientów
Przesyłka

Wszystko w porządku, bardzo dobry kontakt, polecam.

Skuter Sym 125 GTS, Tienen - Radom
Przesyłka

Transakcja przebiegła bardzo pomyślnie! Polecam!!!

półka z delikatnym elementem, Kraków - Szczecin
Przesyłka

Konkretny, zdecydowany i elastyczny zleceniodawca. Wszystko zgodnie z ustaleniami. Zdecydowanie polecam współpracę.

ĆWIARTKA LEWA Iveco Daily, Tarnowo Podgórne - Lublin

Niedawno przewiezione jachty:

Przewieziono Skąd Dokąd Cena Oszczędność
Przesyłka Sedna 30 - Sailboat Polska, Bogaczewo Austria, Podersdorf am See 1 990,00 € -2 071,22 €
Przesyłka Dno, skorupa łódki Polska, Hermanowa Polska, Rożnów 400,00 zł -225,00 zł
Przesyłka Zlecę transport jachtu na przyczepie Polska, Będzin Polska, Wilkasy 1 000,00 zł -1 040,82 zł
Przesyłka zlece transport jachtu z pleszewa do włocławka Polska, Baranówek Polska, Nowa Wieś 700,00 zł -646,15 zł
Przesyłka Jacht Dassow(Lubeck) do Suchej Beskidzkiej Kraków Niemcy, Dassow Polska, Sucha Beskidzka 1 390,00 zł -781,88 zł
Przesyłka Szukam transportu Szwajcaria, Solothurn Polska, Wągrowiec 3 500,00 zł -1 968,75 zł
Przewieziono Skąd Dokąd Cena Oszczędność
Przesyłka przewóz jachtu ,,jaguar 22’’ Holandia, Bruinisse Polska, Świnoujście 2 800,00 zł -1 575,00 zł
Przesyłka JACHT MOTOROWY BAYLINER 2755 Wielka Brytania, Stockton-on-Tees Polska, Łaskarzew 8 000,00 zł -4 500,00 zł
Przesyłka Przewieźć jacht Beryl Polska, Mikołajki Polska, Połaniec 1 000,00 zł -562,50 zł
Przesyłka przewóz jachtu stojącego na przyczepce, z Anglii do Polski Wielka Brytania, Harwich Polska, Borne Sulinowo 2 600,00 zł -1 462,50 zł
Przesyłka Transport Żaglówki Sunhorse 19 Polska, Zegrze Południowe Polska, Poznań 600,00 zł -337,50 zł
Przesyłka Transport jachtu Polska, Bydgoszcz Polska, Ośno Lubuskie 1 300,00 zł -731,25 zł
Przewieziono Skąd Dokąd Cena Oszczędność
Przesyłka Transport jachtu Mielno-(Koszalin)-Wrocław Polska, Mielno Polska, Wrocław 990,00 zł -556,88 zł
Przesyłka przewóz jachtu na przyczepie Bruksela- Gdańsk Belgia, Bruksela Polska, Gdańsk 2 000,00 zł -1 125,00 zł
Przesyłka Zlecę transport jachtu Mielno-Wrocław Polska, Mielno Polska, Wrocław 800,00 zł -450,00 zł
Przesyłka Jacht ze Szwecji (Sztokholm) do Szczecina lub Wolina Szwecja, Österhaninge Polska, Wolin 2 860,00 zł -1 608,75 zł
Przesyłka olx.pl =>’KACZUSZKA II ID ogłoszenia: 236782201 Polska, Wudzyn Polska, Zegrze 630,00 zł -354,38 zł
Przesyłka Jacht żaglowy Victoire 22 Polska, Ińsko Polska, Niewiesze 990,00 zł -556,88 zł
zaoszczędź nawet 60% ceny transportu jachtu
0zł za wystawienie ogłoszenia
sprawdź oceny i wybierz sprawdzonego przewoźnika
Jeżeli właśnie kupiłeś/aś lub sprzedałeś/aś jacht, ale nie możesz przewieźć go samodzielnie, bo brak Ci odpowiedniego sprzętu lub nie czujesz się pewnie biorąc na siebie takie zadanie, możesz zlecić firmie transportowej dostarczenie jachtu do Ciebie lub kupującego. Skorzystanie z usług firmy transportowej jest też dobrym rozwiązaniem, jeśli wybierasz się w rejs za granicę, zamierzasz spędzić wakacje w nowym akwenie, jest to miejsce odległe i wolisz dotrzeć tam samolotem lub samochodem bez dodatkowego obciążenia. Firma transportująca jachty może też pomóc Ci, jeśli zostawiłeś/aś swój jacht w odległym porcie. Koszta postoju w portach potrafią być wysokie, więc niejednokrotnie natychmiastowe zabranie jachtu z portu okazuje się tańszym rozwiązaniem.

Aby znaleźć firmę, która przewiezie Twój jacht, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. Otrzymasz oferty od przewoźników i spośród nich będziesz mógł/mogła wybrać tę, którą uznasz za najbardziej korzystną. Najpierw jednak będziesz musiał/a dokładnie opisać swój jacht.

Podanie wszystkich szczegółów przewoźnikowi jest bardzo ważne. Przewoźnik musi znać wymiary i wagę jachtu. Nawet jeśli posiadasz dane od producenta, lepiej upewnij się, czy są one zgodne ze stanem rzeczywistym. Mogą być drobne różnice pomiędzy danymi, które podaje producent, a faktycznym stanem pojedynczych jachtów. Zmierz długość jachtu – liczy się ona od końca dziobu do środka rufy. Wysokość z kolei liczy się od dna do najwyższej części łodzi (chodzi o część stałą, taką, której nie da się usunąć). W najszerszym miejscu jachtu mierzy się szerokość. Wymiary jachtu są niezwykle ważne dla przewoźnika. Od nich zależy dobór odpowiedniej przyczepy. Poza tym, przepisy drogowe regulują wielkość i wagę takich przesyłek, przewoźnik musi więc wiedzieć, jak przygotować się do transportu od strony formalnej. Na przykład jeśli szerokość jachtu przekracza wartości dopuszczane przez przepisy drogowe, konieczna jest obecność pilota podczas transportu. Oprócz wysokości, szerokości i długości, bardzo ważna jest również waga. Jest tak między innymi ze względu na system Via TOLL, czyli system elektronicznego poboru opłat. Jeżeli waga zestawu przekracza 3,5 tonu, kierowcę obowiązuje ViaTOLL. Kierowca pojazdu musi zatem zainstalować urządzenie viaBox, którego zadaniem jest komunikowanie z antenami umieszczonymi na bramownicach. Jest bardzo prawdopodobne, że ciężar jachtu wraz z przewożącym go samochodem przekroczy 3,5 tony. Kierowca musi więc znać dokładną wagę jachtu. Należy pamiętać o tym, aby podczas ważenia jacht był w takim stanie, w jakim ma być podczas transportu. Jeżeli na przykład wybierasz się w rejs i zamierzasz umieścić w jachcie jakieś rzeczy potrzebne ci na czas podróży, uwzględnij je podczas ważenia. Aby sprawdzić wagę jachtu, możesz udać się do miejsc,w których znajdują się duże wagi, na przykład do składu węgla.
Przepisy regulują dopuszczalne wymiary przewożonych przedmiotów. Jachty często przekraczają te wymiary. Według Polskiego Kodeksu Drogowego można prowadzić zestaw bez pozwoleń, pod warunkiem, że jego szerokość nie przekracza 3 metrów (szerokość samego pojazdu nie powinna z kolei przekraczać 2,5 metrów). Ładunek nie powinien wystawać więcej niż 25 cm z lewej ani z prawej strony. Z tyłu natomiast może wystawać na odległość nie większą niż 2 metry. Jak widać, przepisy bardzo szczegółowo określają dopuszczalne wymiary ładunków. Dlatego dokładne zmierzenie jachtu jest tak istotne. Jeżeli jego wymiary wraz z zestawem przekraczają podane powyżej, przewoźnik będzie musiał podjąć odpowiednie kroki, na przykład zapewnić obecność pilota podczas transportu. Przepisy drogowe wyglądają inaczej w różnych krajach, więc organizując przewóz jachtu za granicę lub zza granicy należy się z nimi zapoznać i wziąć je pod uwagę.
Najlepiej przed transportem zabrać z jachtu jak najwięcej rzeczy i pozostawić jedynie te, które są niezbędne. Wszystkie przedmioty pozostawione w jachcie powinny być zabezpieczone, zwłaszcza jeśli są ruchome. Nie można dopuścić do tego, aby jakieś przedmioty przesuwały się podczas jazdy. Wszystkie elementy wystające poza kadłub również powinny zostać zabezpieczone. Wszystkie okna, drzwi i klapy należy zamknąć i zadbać o to, aby nie otworzyły się w trakcie jazdy. Można w tym celu na przykład zakleić je szeroką taśmą. Jeżeli jacht wyposażony jest w żagle, trzeba je zdjąć i zwinąć. Urządzenia elektryczne należt wyłączyć. Kable i przewody również powinno się zabezpieczyć.

Przyczepa, na której przewożony ma być jacht, powinna być do niego dopasowana. Duże znaczenie ma tutaj waga. Trzeba pamiętać, że liczy się zarówno waga jachtu, jak i ewentualnego wyposażenia. Przewoźnicy i właściciele jachtów stosują różne metody załadunku, wiele zależy od rodzaju jachtu, przyczepy i tak dalej. Samochód parkuje się w pobliżu rampy, tak, aby przyczepa znajdowała się na rampie, tuż przy zbiorniku wodnym, może nawet być lekko zanurzona. Od typu łodzi zależy, na ile zanurzone powinno być tylne koło przyczepy. Pilotując łódź trzeba zwrócić szczególną uwagę na panujące warunki atmosferyczne, zwłaszcza wiatr, który może wpłynąć na kierunek poruszania się jachtu, a powinien on zostać wprowadzony prosto na przyczepę. Następnie należy zaczepić hak wciągarki do uchwytu na dziobie łodzi i wciągnąć jacht na przyczepę. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie jachtu na przyczepie. Musi on być stabilny podczas jazdy. Wykorzystuje się do tego różnego rodzaju pasy i zapięcia, ich rodzaj zależy od wymiarów i typu jachtu. Gdy jacht znajduje się na rampie i jest przymocowany, przychodzi czas na opuszczenie rampy i portu oraz włączenie się do ruchu drogowego. Kierowca samochodu musi zachować szczególną ostrożność zjeżdżając z rampy, bo zwykle są one śliskie. Również na jezdni należy być ostrożnym, jechać powoli i uniknąć gwałtownego hamowania. Ładunek powinien być rozmieszony równomiernie na przyczepie. Dzięki temu kierowca uniknie wężykowania na drodze. Poza tym, przewożąc ładunek tak duży jak jacht, lepiej korzystać z mniej uczęszczanych dróg i unikać godzin szczytu.

Zlecając transport łodzi firmie przewozowej, musisz przekazać przewoźnikowi wymagane dokumenty. Jeżeli jacht transportowany jest drogą lądową, przewoźnik najprawdopodobniej będzie potrzebował zlecenia transportowego. Niektóre kraje wymagają również, aby osoba przewożąca jacht miała przy sobie akt własności. Przewoźnik powinien poinformować Cię o tym, jakie dokumenty będą potrzebne.
Koszta transportu jachtów są bardzo zróżnicowane, zależą od wielkości i wagi jachtów, a także długości trasy, na której odbywa się transport. Ceny przewozu małych jachtów zaczynają się od 1,2 zł/km, natomiast ceny przewozu większych jachtów zaczynają się od około 2,5-3 zł/km. Przykładowa uzyskana w naszym serwisie cena za transport na trasie o długości 1400 km to 2000 zł, około 1,40 zł/km. Cena ta dotyczy mniejszego jachtu. Cięższy jacht, ważący niecałe dwie tony, przewieziono za 1400 zł na trasie 600 km, cena za kilometr wyniosła więc około 2,3 zł/km.