Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

Paczka

Klient: Leszek Ś.
,
Trasa: Dobrzyniewo Duże - Leszno

Wszystko ok. Polecam.

Paczka x 3

Klient: Dawid D.
,
Trasa: Moerdijk - Kraków

Wszystko poszło sprawnie. Komunikacja prawidłowa - informacje na każdym etapie transportu, na czas. Śmiało można korzystać. Dziękuje.

Paleta do Belgii z meblami w paczkach - mogą być luzem..

Klient: Mariusz D.
,
Trasa: Kolbuszowa - Zaventem

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz pakunku, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą wiele paczek razem, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły można uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie pakunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie budowlanym albo w internecie. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne naklejki, zapisane markerem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo porcelanowych. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w licznych domach, można też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka zawiera kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również warto wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, np. śruby, zawiasy bądź wkręty, włóż w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ustawienie przedmiotów w pudełku czy pace. Gdy planujesz spakować parę rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny tyczą się standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


Aby zamówić przewóz pakunku, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest niewielka, należy szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą wiele paczek razem, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również daty. Szczegóły można uzgodnić z oferentem w przyszłości, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić na stronie oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

Jeżeli w opakowaniu są rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie pakunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była dobrze zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz ciężar przedmiotów wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie budowlanym albo w internecie. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne naklejki, zapisane markerem teksty itp. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu zniszczenia. Najlepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Następnie trzeba zapełnić pustą część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo porcelanowych. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w licznych domach, można też wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są wypełniacze czy torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka zawiera kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również warto wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszystkie drobne części, np. śruby, zawiasy bądź wkręty, włóż w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w paczce znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ustawienie przedmiotów w pudełku czy pace. Gdy planujesz spakować parę rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź kocami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą wreszcie w kartonie, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz niewąska. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny tyczą się standardowych przesyłek, opakowań bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Puławy już od 30 zł!

Zleć transport paczek