Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie, polecam.

Paczka

Uczciwy, kulturalny, słowny, polecam w 100%!

Paczka

Bardzo szybka dostawa!! Dobry kontakt z kierowca

Paczka x 4

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz przesyłki, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest malutka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą niemało paczek równocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je dodać w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie pakunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a była odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów często są różnego rodzaju przylepki, napisane długopisem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był jasny i czytelny.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto do tego wykorzystać styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, można też zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, należy również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku również możesz użyć profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie drobne części, np. śrubki, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy pace. Jeśli planujesz zapakować kilka rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać przerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


By zlecić przewóz przesyłki, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest malutka, należy z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą niemało paczek równocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je dodać w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz ochrona paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe przygotowanie pakunku jest przez to istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a była odpowiednio zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz kupić je w sklepie budowlanym lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie opakowania i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów często są różnego rodzaju przylepki, napisane długopisem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był jasny i czytelny.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem trzeba zapełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto do tego wykorzystać styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym przedmiotom musisz poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych bądź hipermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła bądź z porcelany. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów znajdujących się w licznych domach, można też zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, należy również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku również możesz użyć profile chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie drobne części, np. śrubki, zawiasy czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w pudełku czy pace. Jeśli planujesz zapakować kilka rzeczy, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie owinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania możesz zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, bo może zostać przerwany w trakcie transportu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest przewóz paczek nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport paczki, powinna zapewniać polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Rzeszów już od 30 zł!

Zleć transport paczek