Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport mebli. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą meble.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione meble:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, polecam.

Biurko i biblioteczka, Wrocław - Borzykowo - Elbląg

,
Trasa: Wrocław - Raczki Elbląskie

wszystko szybko i sprawnie

10 foteli ratanowych

,
Trasa: Milicz - Ząbki

Polecam. Super kontakt. Towar zapakowany i zabezpieczony doskonale

Naroznik skorzany 170 cm X 250 cm

Klient: Izabela D.
,
Trasa: Katowice - Rumia

Przygotowanie do transportu


Możliwe, że zamierzasz kupić nowe meble i myślisz nad tym, co zrobić, żeby trafiły do Twojego miejsca zamieszkania. Może pragniesz sprezentować bliskiej osobie szafę, sofę bądź biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą sprzętu i musisz dostarczyć je do klienta. Jeśli szukasz przewozu mebli, możesz opublikować ogłoszenie w naszym serwisie, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to uczynić, wypełnij formularz, opisz przesyłkę, wybierz Przewoźnika i przygotuj się do transportu.


Transport mebli czasem może być kłopotliwy, mimo tego wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio się przygotujesz. 


Przygotowanie do przewozu


Najpierw należy opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich przechowywałeś. Dzięki temu zmniejszysz ciężar. Unikniesz również ryzyka zepsucia ruchomych części i samych sprzętów. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować komodę w trakcie transportu, a niewyjęty z łóżka koc spowoduje, że mebel będzie cięższy. Dlatego zwróć uwagę, czy wszystko zostało wyjęte z wnętrza mebli. 


Następnie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Transport mniejszych elementów jest znacznie łatwiejszy. Lecz rozkręcanie mebli ma wady. Zajmuje sporo czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, lecz również, po dotarciu na miejsce przeznaczenia, ponownie złożyć. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie zwykle nie wpływa pozytywnie na jakość oraz konstrukcję mebli. Jednak transport niewielkich części jest prostszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, zwróć uwagę na to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na wysokie piętro bloku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedyną opcją, w szczególności, jeśli chodzi o duże meble, takie jak komoda czy kanapa. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, łatwiejsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź wcześniej, jak wąskie są klatki schodowe i czy szersze przedmioty da się bezproblemowo przenieść. 


Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie meble da się rozkręcić. Jednak w licznych przypadkach jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby przewozić meble w częściach, miej na uwadze kilka istotnych rzeczy. Składanie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na elementy. Zbudowane są z wielu małych elementów, takich jak: śrubki, zaślepki itp. Nietrudno je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny znajdować się poszczególne elementy. Aby ułatwić sobie ponowne skręcenie mebli, przygotuj parę zwięzłych notatek, opisujących, gdzie jest miejsce poszczególnych elementów. Części należące do danego mebla umieść w jednym opakowaniu oraz opisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, druga torebka dla śrubek z biurka. Dzięki temu unikniesz dezorganizacji i niedociągnięć podczas prób dopasowania elementów do poszczególnych mebli. Pamiętaj też o tym, że rozmontowanie mebli w pojedynkę jest trudne bądź wręcz niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, więc poproś kogoś o wsparcie. 


Ochrona ładunku


Szczególnie istotną kwestią jest zabezpieczenie mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo ulec uszkodzeniom podczas transportu. Dlatego właśnie odpowiednie zabezpieczenie jest tak istotne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości musisz zwrócić na to szczególną uwagę. Meble w częściach wystarczy spakować do kartonów a delikatne części zawinąć w folię bąbelkową bądź tkaninę. Sprawa jest znacznie bardziej utrudniona, jeśli rezygnujemy lub nie mamy możliwości rozłożenia mebli. Przede wszystkim warto zabezpieczyć wszystkie ruchome części. Nawet w przypadku gdy transportujemy meble bez rozkręcania ich, części ruchome, takie jak kosze czy drążki, najlepiej po prostu wyciągnąć. Każde drzwiczki muszą być zamknięte oraz ponadto zabezpieczone taśmą, tak, aby na pewno nie otworzyły się w trakcie podnoszenia bądź w trasie. Sklepy budowlane mają w ofercie mnóstwo materiałów przydatnych podczas przygotowania mebli do przewozu. Sporo potrzebnych materiałów możesz również znaleźć w swoim mieszkaniu. Warto więc przemyśleć, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne rodzaje mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, są raczej niełatwe do kupienia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch znajdziesz w każdym większym supermarkecie i markecie budowlanym. Wykorzystać możesz też tekturę. Jeśli trzymasz w mieszkaniu nieużywane kartony, nie musisz jej nawet kupować. Meble najpierw zawija się w folię bąbelkową lub zabezpiecza z użyciem tektury, a następnie owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy użyć zwłaszcza podczas ochrony elementów najbardziej narażonych na zniszczenie. Do takich należą ostre zakończenia, krawędzie, elementy dekorowane oraz ze szkła. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz użyć też zabezpieczenia ze styropianu bądź koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowym zabezpieczeniu spodu mebli, a warto zwrócić na to uwagę. Prawdopodobnie podczas przewozu meble przez jakiś czas będą stały na wilgotnej bądź zabrudzonej nawierzchni, przykładowo na klatce schodowej czy przy drodze. W celu uniknięcia zabrudzeń czy uszkodzeń, lepiej więc ochronić spód mebli. Szczególnej uwagi wymagają również meble z obiciami i tapicerowane, ponieważ tkaniny łatwo przypadkowo pobrudzić bądź rozerwać.


Warunki transportu


Jeśli meble są już rozłożone lub odpowiednio zabezpieczone, pozostaje kwestia samego transportu. Firma przewozowa musi dostać informację, czy interesuje Cię sam przewóz czy pełna usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Zastanów się, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która nadaje je do Ciebie. Pamiętaj zatem o uzgodnieniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także poznać wymiary i ciężar mebli. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i podaj Przewoźnikowi konkretne dane. Część przewoźników oferują także zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i podpytaj zleceniobiorców, jak powinieneś zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz zrobić to Ty. Zastanów się też czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, zdecyduj się na Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Pamiętaj jednak, że musisz to zawrzeć w swoim ogłoszeniu. 


Koszt transportu mebli


Ceny transportu różnią się w zależności od ilości, wymiarów oraz wagi mebli przeznaczonych do przewozu, a także od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na koszt ma również to, czy usługa tyczy się tylko przewozu, czy wlicza się w nią także rozładunek i załadunek. Poza tym, znacząca jest z oczywistych względów odległość. Przykładowo średni koszt transportu szafy oferowany na naszym portalu na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, w kierunku Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. Możliwe, że zamierzasz kupić nowe meble i myślisz nad tym, co zrobić, żeby trafiły do Twojego miejsca zamieszkania. Może pragniesz sprezentować bliskiej osobie szafę, sofę bądź biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą sprzętu i musisz dostarczyć je do klienta. Jeśli szukasz przewozu mebli, możesz opublikować ogłoszenie w naszym serwisie, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to uczynić, wypełnij formularz, opisz przesyłkę, wybierz Przewoźnika i przygotuj się do transportu.


Transport mebli czasem może być kłopotliwy, mimo tego wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio się przygotujesz. 


Przygotowanie do przewozu


Najpierw należy opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich przechowywałeś. Dzięki temu zmniejszysz ciężar. Unikniesz również ryzyka zepsucia ruchomych części i samych sprzętów. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować komodę w trakcie transportu, a niewyjęty z łóżka koc spowoduje, że mebel będzie cięższy. Dlatego zwróć uwagę, czy wszystko zostało wyjęte z wnętrza mebli. 


Następnie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Transport mniejszych elementów jest znacznie łatwiejszy. Lecz rozkręcanie mebli ma wady. Zajmuje sporo czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, lecz również, po dotarciu na miejsce przeznaczenia, ponownie złożyć. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie zwykle nie wpływa pozytywnie na jakość oraz konstrukcję mebli. Jednak transport niewielkich części jest prostszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, zwróć uwagę na to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na wysokie piętro bloku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedyną opcją, w szczególności, jeśli chodzi o duże meble, takie jak komoda czy kanapa. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, łatwiejsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź wcześniej, jak wąskie są klatki schodowe i czy szersze przedmioty da się bezproblemowo przenieść. 


Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie meble da się rozkręcić. Jednak w licznych przypadkach jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby przewozić meble w częściach, miej na uwadze kilka istotnych rzeczy. Składanie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na elementy. Zbudowane są z wielu małych elementów, takich jak: śrubki, zaślepki itp. Nietrudno je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny znajdować się poszczególne elementy. Aby ułatwić sobie ponowne skręcenie mebli, przygotuj parę zwięzłych notatek, opisujących, gdzie jest miejsce poszczególnych elementów. Części należące do danego mebla umieść w jednym opakowaniu oraz opisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, druga torebka dla śrubek z biurka. Dzięki temu unikniesz dezorganizacji i niedociągnięć podczas prób dopasowania elementów do poszczególnych mebli. Pamiętaj też o tym, że rozmontowanie mebli w pojedynkę jest trudne bądź wręcz niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, więc poproś kogoś o wsparcie. 


Ochrona ładunku


Szczególnie istotną kwestią jest zabezpieczenie mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo ulec uszkodzeniom podczas transportu. Dlatego właśnie odpowiednie zabezpieczenie jest tak istotne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości musisz zwrócić na to szczególną uwagę. Meble w częściach wystarczy spakować do kartonów a delikatne części zawinąć w folię bąbelkową bądź tkaninę. Sprawa jest znacznie bardziej utrudniona, jeśli rezygnujemy lub nie mamy możliwości rozłożenia mebli. Przede wszystkim warto zabezpieczyć wszystkie ruchome części. Nawet w przypadku gdy transportujemy meble bez rozkręcania ich, części ruchome, takie jak kosze czy drążki, najlepiej po prostu wyciągnąć. Każde drzwiczki muszą być zamknięte oraz ponadto zabezpieczone taśmą, tak, aby na pewno nie otworzyły się w trakcie podnoszenia bądź w trasie. Sklepy budowlane mają w ofercie mnóstwo materiałów przydatnych podczas przygotowania mebli do przewozu. Sporo potrzebnych materiałów możesz również znaleźć w swoim mieszkaniu. Warto więc przemyśleć, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne rodzaje mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, są raczej niełatwe do kupienia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch znajdziesz w każdym większym supermarkecie i markecie budowlanym. Wykorzystać możesz też tekturę. Jeśli trzymasz w mieszkaniu nieużywane kartony, nie musisz jej nawet kupować. Meble najpierw zawija się w folię bąbelkową lub zabezpiecza z użyciem tektury, a następnie owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy użyć zwłaszcza podczas ochrony elementów najbardziej narażonych na zniszczenie. Do takich należą ostre zakończenia, krawędzie, elementy dekorowane oraz ze szkła. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz użyć też zabezpieczenia ze styropianu bądź koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowym zabezpieczeniu spodu mebli, a warto zwrócić na to uwagę. Prawdopodobnie podczas przewozu meble przez jakiś czas będą stały na wilgotnej bądź zabrudzonej nawierzchni, przykładowo na klatce schodowej czy przy drodze. W celu uniknięcia zabrudzeń czy uszkodzeń, lepiej więc ochronić spód mebli. Szczególnej uwagi wymagają również meble z obiciami i tapicerowane, ponieważ tkaniny łatwo przypadkowo pobrudzić bądź rozerwać.


Warunki transportu


Jeśli meble są już rozłożone lub odpowiednio zabezpieczone, pozostaje kwestia samego transportu. Firma przewozowa musi dostać informację, czy interesuje Cię sam przewóz czy pełna usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Zastanów się, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która nadaje je do Ciebie. Pamiętaj zatem o uzgodnieniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także poznać wymiary i ciężar mebli. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i podaj Przewoźnikowi konkretne dane. Część przewoźników oferują także zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i podpytaj zleceniobiorców, jak powinieneś zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz zrobić to Ty. Zastanów się też czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, zdecyduj się na Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Pamiętaj jednak, że musisz to zawrzeć w swoim ogłoszeniu. 


Koszt transportu mebli


Ceny transportu różnią się w zależności od ilości, wymiarów oraz wagi mebli przeznaczonych do przewozu, a także od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na koszt ma również to, czy usługa tyczy się tylko przewozu, czy wlicza się w nią także rozładunek i załadunek. Poza tym, znacząca jest z oczywistych względów odległość. Przykładowo średni koszt transportu szafy oferowany na naszym portalu na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, w kierunku Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport mebli Rzeszów już od 50 zł!

Zleć transport mebli