Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo pomocny. Usługa wykonana na czas i dobrze.

Mieszkanie 1 pokojowe

Klient: Janusz B.
,
Trasa: GB Tailoring - Warszawa

Zlecenie zgodne z opisem. Bardzo dobry kontakt. Bez obaw mogę polecić współpracę ze zleceniodawcą choć mam nadzieję, że przy najbliższej okazji wybierze moje usługi:) Pozdrawiam

Łóżko x 2, Szafa dwudrzwiowa x 1

Klient: Karol J.
,
Trasa: Gdańsk - Józefów

wszystko sprawnie i pozytywnie, a co do szybkości to błyskawicznie.

Hiszpania-Polska kartony, lodowka szafki zmywarka szafa pralka rower przeprowadzka

Klient: Patryk M.
,
Trasa: Santpedor - Bytom

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej łączymy z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem i bardzo długą listą zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana przeprowadzka może przebiec szybko i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć koncepcję działania, przemyślnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów oraz znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zadbać o to, żeby przewożone kartony były skatalogowane oraz oznaczone. Najlepiej spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także podpisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać liczbę a także wielkość mebli i kartonów. Spisanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, dla przykładu kieliszki, rzeźby, miski, oraz antyki. Najbezpieczniej jest owinąć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy da się je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej będzie transportować, maleje również prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednakże części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie przyda się znaczna liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych a także sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby materiałowe i worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone a następnie starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować trzeba też kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, zwłaszcza jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej delikatności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Dokładnie określ terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty i na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkręcanie oraz skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości różnych zmiennych. Cena zależy od m.in. odległości, liczby pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków a także wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają też swoje opakowania, na przykład torby, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki najczęściej łączymy z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem i bardzo długą listą zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana przeprowadzka może przebiec szybko i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć koncepcję działania, przemyślnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów oraz znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zadbać o to, żeby przewożone kartony były skatalogowane oraz oznaczone. Najlepiej spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także podpisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać liczbę a także wielkość mebli i kartonów. Spisanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, dla przykładu kieliszki, rzeźby, miski, oraz antyki. Najbezpieczniej jest owinąć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy da się je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej będzie transportować, maleje również prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednakże części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie przyda się znaczna liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych a także sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby materiałowe i worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone a następnie starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować trzeba też kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, zwłaszcza jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej delikatności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Dokładnie określ terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty i na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkręcanie oraz skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości różnych zmiennych. Cena zależy od m.in. odległości, liczby pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków a także wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają też swoje opakowania, na przykład torby, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Rzeszów już od 150!

Zleć przeprowadzkę