Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry Kontakt polecam współpracę.

2 fotele obrotowe

,
Trasa: Warszawa - Chełmno

Pełen profesjonalizm, widać że osoby zajmujące się transportem kochają zwierzaki. Piesek dotarł szczęśliwy do Polski. Wspaniały kontakt podczas podróży, spacery dla rozładowania energii. Podczas transportu otrzymałam zdjęcia. Polecam każdemu

Labrador

Klient: Andrzej S.
,
Trasa: Nîmes - Myślenice

Wszystko odbyło się bez problemu, na czas,świetny kontakt

Szafa

Klient: Adam M.
,
Trasa: Bydgoszcz - Wrocław

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest również podanie ciężaru oraz dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz również koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację i szacowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest również podanie ciężaru oraz dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz również koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację i szacowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Francja już od 200 zł!

Zleć transport zwierząt