Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super przewoźnik, wiarygodny, komunikatywny, uczciwy i słowny . Polecam !

4 miesieczny owczarek niemiecki

Klient: Marcin B.
,
Trasa: Wrocław - Didcot

Polecam rewelacyjni ludzie MILY kontakt pieski zadowolone wszystko idealnie poszlo. Oby wiecej takich milych I sympatyczych ludzi. Jak najbardziej polecam kazdemu.

2 psy cavaliery

Klient: Mateusz B.
,
Trasa: Piotrków Kujawski - Edynburg

Profesjonalny transport mojego pieska Doga Niemieckiego do Warszawy przebiegła szybko i bez stresu piesek zadowolony ja również. Dwóch miłych Panów widać że kochają zwierzaki i mają doświadczenie Co mi się podobało czysty samochód oraz czyste transporterk

Dog niemiecki

Klient: Anna T.
,
Trasa: Rzeszów - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz także zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające można stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz także zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające można stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Szczecin już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt