Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Absolutna perfekcja, transport na czas, załadunek i rozładunek bez problemow, świetna komunikacja, same pozytywy

AGD i meble nowe popakowane w kartony lub na paletach

Klient: Pawel S.
,
Trasa: Gdańsk - Valletta

Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam wszystkim uslugi wykonywane przez ta firme. Pan mial wszystko co niezbedne do przeprowadzenia przeprowadzki. Super stan techniczny i czyste auto. Meble zabezpieczone pasami. Bez stresu. Rewalacja! Dziekuje

Zawartosc garazu

Klient: Łukasz C.
,
Trasa: Łochowo - Brzoza

wszystko super, mozna sie dogadac bez problemu, dojazd na miejsce na umowiony czas. Polecam

pralka, szuszarka ( jak pralka), motocykl, TV, 25 kartonow ubran o rozm 62 x 34,5 x 38, lozko 1,8x2

Klient: Paweł S.
,
Trasa: Warszawa - Pforzheim

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z nieładem, nerwowym nastrojem i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Jednakże dobrze urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku i oczywiście poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby nasze pakunki zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Dobrze jest spisać spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz dużej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie paczek w nowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych danych odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę i wymiary mebli oraz pakunków. Spisanie spisu jest zatem konieczne. 

Trzeba także zadbać o prawidłowe opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, takie jak okna, dzieła sztuki, miski, jak również niektóre meble. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozkręcone meble łatwiej załadować i rozładować, mniejsze jest również prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, elementy ozdobne itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach remontowych i w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną lub że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te z pozoru drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować trzeba również kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy mógłbyś udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Starannie ustal daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz montowanie mebli, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować przedmioty a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, na przykład torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z nieładem, nerwowym nastrojem i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Jednakże dobrze urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku i oczywiście poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby nasze pakunki zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Dobrze jest spisać spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz dużej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie paczek w nowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo dokładnych danych odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę i wymiary mebli oraz pakunków. Spisanie spisu jest zatem konieczne. 

Trzeba także zadbać o prawidłowe opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, takie jak okna, dzieła sztuki, miski, jak również niektóre meble. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozkręcone meble łatwiej załadować i rozładować, mniejsze jest również prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, elementy ozdobne itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach remontowych i w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną lub że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te z pozoru drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować trzeba również kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy mógłbyś udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Starannie ustal daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz montowanie mebli, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować przedmioty a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, na przykład torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Bochum już od 150!

Zleć przeprowadzkę