Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
69 000 przewoźników 69 000 przewoźników 69 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło idealnie - bez zakłóceń - profesjonalnie - zdecydowanie polecam!

Kartony 11–20, Sofa dwuosobowa x 1, Regał - szafka Ikea / rozłożone / x 1, szafka słupek Ikea / ro

,
Trasa: Warszawa - Gdańsk

Wszystko bardzo sprawnie przebiegło. Bardzo polecam

Kartony 1–5, Rower x 1

Klient: Pawel S.
,
Trasa: Budaörs - Banino

Wszystko profesjonalnie i szybko. Zdecydowanie polecam

Kartony 6–10, barek Ikea łazienkowy x 1, kwiaty / spakowane razem x 5, krzesło barowe / stojak x

Klient: Marek M.
,
Trasa: Warszawa - Gdańsk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie łączymy z chaosem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowaną listą rzeczy które trzeba zrobić. Jednak dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko oraz płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie a także spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy oraz znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej dopilnować, aby nasze paczki zostały wcześniej skatalogowane a także podpisane. Najlepiej sporządzić spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny często są związane z transportem dużej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w nowym miejscu. Poza tym, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele dokładnych informacji dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać liczbę oraz wymiary sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie opakowanie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, jak na przykład okna, instalacje artystyczne, porcelana, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozłożyć. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, maleje również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, porcelana, elementy ozdobne itp. przydadzą się pudła. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie odmienną drogą. Niejednokrotnie markety z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach remontowych a także w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby materiałowe albo worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone i odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i nawet te pozornie niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować trzeba również rośliny. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo wymagającego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Dokładnie ustal dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, liczby pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie łączymy z chaosem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowaną listą rzeczy które trzeba zrobić. Jednak dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko oraz płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie a także spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy oraz znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej dopilnować, aby nasze paczki zostały wcześniej skatalogowane a także podpisane. Najlepiej sporządzić spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny często są związane z transportem dużej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie paczek w nowym miejscu. Poza tym, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele dokładnych informacji dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać liczbę oraz wymiary sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie opakowanie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, jak na przykład okna, instalacje artystyczne, porcelana, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozłożyć. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, maleje również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, porcelana, elementy ozdobne itp. przydadzą się pudła. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie odmienną drogą. Niejednokrotnie markety z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach remontowych a także w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby materiałowe albo worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone i odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i nawet te pozornie niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować trzeba również rośliny. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo wymagającego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Dokładnie ustal dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, liczby pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Monchengladbach już od 150!

Zleć przeprowadzkę