Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Świetny kontakt, pełen profesjonalizm, przewoźnik bardzo pomocny. Polecam!

Kartony 1–5, Rower x 1

,
Trasa: Łódź - Warszawa

Pełny profesjonalizm! Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja zlecenia, towar w stanie nienaruszonym. Pomoc przy załadunku i rozładuku. Polecam i serdecznie dziękuję!

Boxes 31–50, Table, coffee table, two bicycles, one tall cabinet, tv x 1

,
Trasa: Londres - Kalisz

Bardzo przyjemna obsługa, pełen profesjonalizm, rzetelność i przede wszystkim słowność mimo, że do realizacji zlecenia nie doszło.

Kartony 11–20, Szafa 4 drzwi (rozebrana na części) x 2, Zestaw do jadalni (6 krzeseł i stół) x 1, S

,
Trasa: Birmingham - Nowy Dwór Gdański

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie łączymy z zamieszaniem, stresującą atmosferą oraz rozbudowaną listą rzeczy do wykonania. Jednak sprawnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko i sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku i oczywiście wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy najlepiej zatroszczyć się, aby przewożone kartony zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Dobrze jest stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem dużej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym miejscu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę i wymiary mebli i pakunków. Przygotowanie listy jest zatem potrzebne. 

Należy również zapewnić właściwe zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład kieliszki, obrazy, talerze, a także antyki. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo uszkodzenia. Niestety nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w windzie oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna znaczna ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Kupisz je w wielu sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby z materiału i worki. Worki są tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania pękną lub że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą być rozmrożone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować trzeba także rośliny. Pojemniki, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Precyzyjnie ustal dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje opakowania, np. torby, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie łączymy z zamieszaniem, stresującą atmosferą oraz rozbudowaną listą rzeczy do wykonania. Jednak sprawnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko i sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku i oczywiście wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy najlepiej zatroszczyć się, aby przewożone kartony zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Dobrze jest stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem dużej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym miejscu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę i wymiary mebli i pakunków. Przygotowanie listy jest zatem potrzebne. 

Należy również zapewnić właściwe zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład kieliszki, obrazy, talerze, a także antyki. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo uszkodzenia. Niestety nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w windzie oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna znaczna ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Kupisz je w wielu sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby z materiału i worki. Worki są tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania pękną lub że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą być rozmrożone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować trzeba także rośliny. Pojemniki, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Precyzyjnie ustal dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje opakowania, np. torby, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Szwajcaria już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę