Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w najlepszym porządku . Dobry kontakt , auto dojechało na czas :) POLECAM !

Mercedes CLA

,
Trasa: Ellwangen - Warszawa

Zgodnie z ustaleniem telefonicznym odbiór i przywóz w terminie. Polecam

Opel Mokka

Klient: Bartosz S.
,
Trasa: Lollar - Borowe

Zlecone, wykonane i tak powinno być, Do tego dobry kontakt, polecam

BMW 1 Series

Klient: Łukasz M.
,
Trasa: Hanower - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz pojazdu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw oraz mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Opis samochodu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić fotografie auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz pojazdu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw oraz mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Opis samochodu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić fotografie auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Katowice już od 300 zł!

Zleć transport samochodu