Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kontakt super, wszystko sprawnie i szybciutko. Nie było nawet problemu z wcześniejszym nadaniem przesyłki. Mimo lekkich obaw jak piesek zniesie podróż, dojechał cały zdrowy i zadowolony. Polecam Pana Marcina, taki transport to złoto! Pozdrawiam

Pies

Klient: Marcin C.
,
Trasa: Rzeszów - Mrągowo

Trafiłam na tą stronę przypadkiem, nie byłam do końca pewna czy to dobry pomysł, okazalo się, że dzięki Panu Tomaszowi to był rewelacyjny pomysł. Po oddaniu pieska w Pana ręce cały czas dostawałam zdjęcia i informacje na temat pieska. Polecam.

1 owczarek belgijski Malinois

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Dalików - Obersontheim

Serdecznie polecam przewoźnika. Psiaczki dojechały do mnie całe i zdrowe.

Szpic miniaturowy 2 szczenięta x 2

,
Trasa: Kolárovo - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają być przewiezione. Wskazane jest także podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wymaga załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające można używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz szacowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają być przewiezione. Wskazane jest także podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wymaga załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające można używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz szacowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Katowice już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt