Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam!!!

4 alufelgi z oponami, audi, 20 cali

Klient: Beata G.
,
Trasa: Krzyszkowice - Czajki

Dobry kontakt z przewoźnikiem, odbiór oraz dostawa na czas. Polecam!

4 paczki po ok 20 kg - rozmiar paczki 110 cm x 82 cm x 10cm

Klient: Daniel W.
,
Trasa: Kraków - Slough

Wszystko w porządku i na czas.

2 paczki z felgami Wrocław -> Schweinfurt

Klient: Robert B.
,
Trasa: Żórawina - Euerbach

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport pakunku, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet jeśli paczka jest malutka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą wiele przesyłek jednocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale można ustalić z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je zawrzeć na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i ochrona paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne przygotowanie pakunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a została właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem notatki i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny i zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można do tego użyć styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu rzeczy trzymanych w licznych domach, można też użyć bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji również warto użyć narożniki ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki bądź gwoździe, włóż w jednym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, koce, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy będzie przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


Aby zlecić transport pakunku, opublikuj zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o kliknięciu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet jeśli paczka jest malutka, warto z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe często przewożą wiele przesyłek jednocześnie, dlatego muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Detale można ustalić z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, możesz je zawrzeć na stronie i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne bądź wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i ochrona paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierskie zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne przygotowanie pakunku jest przez to ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona po drodze, a została właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do transportu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudełkami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w sklepie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka czy hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju naklejki, zapisane długopisem notatki i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny i zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także innego typu uszkodzenia. Najlepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Potem trzeba zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można do tego użyć styropian, papiery, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet oraz tego typu rzeczy trzymanych w licznych domach, można też użyć bardziej fachowe, celowo przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, należy także mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tej sytuacji również warto użyć narożniki ochronne. Jeśli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie małe elementy, takie jak śrubki, nóżki bądź gwoździe, włóż w jednym worku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, koce, bieliznę i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie elementy będą wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas transportu albo uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy będzie przewóz ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Katowice już od 30 zł!

Zleć transport paczek