Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam!

Z mieszkania w Kopenhadze do magazynu we Wrocławiu

,
Trasa: Kopenhaga - Wrocław

Wszystko zrobione punktualnie i profesjonalnie

Kartony 11–20, Szafa jednodrzwiowa x 2

Klient: Andrzej Z.
,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Wszystko sprawnie i rzetelnie zalatwione, Polecam

Kartony 21–30

Klient: Bartosz P.
,
Trasa: Wrocław - Burgas

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem a także niekończącym się spisem zadań które trzeba załatwić. Jednakże dokładnie zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać szybko oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie rzeczy a także poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie dobytku

Pakując rzeczy najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie kartony zostały wcześniej skatalogowane oraz oznaczone. Najlepiej przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie paczki dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej dokładnych danych dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje znać liczbę oraz rozmiary sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, takie jak okna, dzieła sztuki, porcelana, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest zawinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej można przewieźć, spada również ryzyko uszkodzenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem jest to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe a także ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych a także w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów a także przedmiotów miękkich, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby tekstylne i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować powinno się także rośliny. Kartony, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego czy potrzebującego szczególnej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Dokładnie podaj daty, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty i na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i składanie dobytku, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przenosin odbywa się też między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, liczby pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również własne materiały do pakowania, np. worki, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny normalnie kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem a także niekończącym się spisem zadań które trzeba załatwić. Jednakże dokładnie zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać szybko oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie rzeczy a także poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie dobytku

Pakując rzeczy najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie kartony zostały wcześniej skatalogowane oraz oznaczone. Najlepiej przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie paczki dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej dokładnych danych dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje znać liczbę oraz rozmiary sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, takie jak okna, dzieła sztuki, porcelana, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest zawinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej można przewieźć, spada również ryzyko uszkodzenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem jest to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe a także ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych a także w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów a także przedmiotów miękkich, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby tekstylne i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować powinno się także rośliny. Kartony, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego czy potrzebującego szczególnej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Dokładnie podaj daty, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty i na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i składanie dobytku, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przenosin odbywa się też między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, liczby pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również własne materiały do pakowania, np. worki, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Katowice już od 150!

Zleć przeprowadzkę