Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Transport trochę sie wydłużył ale generalnie wszystko dobrze się skończyło :) Pan kierowca Zbyszek przesympatyczny człowiek . Psiak dojechał zadowolony :) Dziękujemy !!!

Pies

Idealna firma. Kiedyś korzystałem z innej firmy wtedy był to transport pieska to piesek jechał między paczkami. Przyjechała firma auto w środku bardzo ładnie wygląda. Ładnie zostało przystosowane. Kotki podróżowały w dużym przestronnym transporterku.

2 kotki perskie

Świetny kontakt, ultra szybki transport do Polski. Psy dojechały w jakieś 30h bez problemów. Polecam!

Dog x 2

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport zwierząt?

Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie wagi a także dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można także koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weter

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Bolesławiec już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt