Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Transport szczeniaczka przebiegł idealnie i szybko.Bardzo dobry kontakt, jesteśmy bardzo zadowoleni.Polecamy

szczeniaczek

Klient: Daniel W.
,
Trasa: Masłowo - Jaranowo Duże

Bardzo polecam przewoźnika kontakt i współpraca w trakcie trwania zlecenia bardzo dobra

Papugi

Klient: Gabriel P.
,
Trasa: Herentals - Orzesze

Wszystko szybko sprawnie super kontak. Piesek dotarl szybko i szczesliwie. Dziekujemy ;)

1 suka

Klient: Kris G.
,
Trasa: Czaple - Emmerich am Rhein

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę pupili, które mają być transportowane. Ważne jest również podanie wagi a także szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi również przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację i szacowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może również być zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę pupili, które mają być transportowane. Ważne jest również podanie wagi a także szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi również przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację i szacowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może również być zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Wrocław już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt