Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam z czystym sumieniem. Transakcja przebiegła gładko i ogromny plus za punktualność :)

Szynszyla

,
Trasa: Herne - Poznań

Pełen profesjonalizm. Nie mogliśmy trafić lepiej. Dziękuję

Kot

,
Trasa: Kłobuck - Rybnik

Polecam czlowiek godny zaufania

2 male pieski

,
Trasa: Koszalin - Konstantynów Łódzki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Musi również przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Musi również przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Rybnik już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt