Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
81 000 przewoźników 81 000 przewoźników 81 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Przesyłki Szczeniak
Szczeniak

Skąd:

Polska, Pilzno

Dokąd:

Polska, Ryczywół
Cena:
350,00 zł

Oszczędność:

172 zł
Przesyłki Kot x 2
Kot x 2

Skąd:

Polska, Stryjkowo

Dokąd:

Polska, Nowa Dęba
Cena:
1 100,00 zł

Oszczędność:

619 zł
Przesyłki Zlecę transport _Pies Szczeniak York
Zlecę transport _Pies Szczeniak York

Skąd:

Polska, Januszkowo

Dokąd:

Polska, Katowice
Cena:
750,00 zł

Oszczędność:

422 zł
Przesyłki Transport psa do gabinetu weterynaryjnego.
Transport psa do gabinetu weterynaryjnego.

Skąd:

Polska, Sączów

Dokąd:

Polska, Radzionków
Cena:
110,00 zł

Oszczędność:

90 zł
Przesyłki Psy x 2
Psy x 2

Skąd:

Polska, Krypno Kościeln (...)

Dokąd:

Francja, Laigneville
Cena:
2 250,00 zł

Oszczędność:

2 077 zł
Przesyłki Kot
Kot

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Hiszpania, Valdemanco
Cena:
1 200,00 zł

Oszczędność:

675 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jakby było można MEGApozytywny, to taki bym wystawiła. Co mogę powiedzieć...wspaniała opieka, Bailey dotarł rozpieszczony i nie chciał iść z właścicielem :) Świetny kontakt w czasie podróży, profesjonalne podejście, bezpiecznie. Będę polecać potrzebującym

Pies golden retriever (pełny komplet wymaganej dokumentacji medycznej)

Klient: Edyta K.
,
Trasa: Sosnowiec - Sliema

Super kontakt wspaniała obsługa piesek dotarł w komfortowych warunkach polecam serdecznie przewoźnika i dodam że dotarł sporo przed umówionym czasem

Pies

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Zgierz - Montélimar

Transport odbył się bezproblemowo. Pies zdrowy i szczęśliwy dojechał na miejsce. Kierowca na bieżąco informował mnie o przebiegu trasy, przerwach na spacer i kondycji psa. Polecam usługi pana Michała.

weimaraner

Klient: Michał K.
,
Trasa: Lizbona - Reszel

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport zwierząt?

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać,

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Tarnowskie Góry już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt