Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalny. Mozna polegac. Piatka z plusem!

1 szpic miniaturowy Pomeranian

Klient: Łukasz S.
,
Trasa: Choszczno - Maidstone

Wszystko w najlepszym porządku. Stały kontakt z p. Markiem i przed i w trakcie podróży-super. Pieski dotarły całe i zdrowe. Serdecznie polecam!

Chihuahua

Klient: Marek I.
,
Trasa: Moskwa - Antoniew

Transport pieska został zrealizowany zgodnie z ustaleniami, w wyznaczonym terminie. Świetna komunikacja i miła obsługa. Szczerze polecam!

1 Golden retriever

Klient: Andrzej D.
,
Trasa: Lubawa - Slöinge

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz szacowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz szacowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Tarnowskie Góry już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt