Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie i bezproblemowo, polecam!

Przewóz obrazu 130x100

Klient: Joanna P.
,
Trasa: Poznań - Wrocław

Polecam

Glowica silnika bmw

Klient: Adam P.
,
Trasa: Gorzów Wielkopolski - Leicester

Sprawnie i szybko. Polecam

Paczka x 2

Klient: Rafał R.
,
Trasa: Suchy Las - Neu-Isenburg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport paczki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest malutka, należy z detalami ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują niemało przesyłek jednocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Konkrety możesz ustalić z oferentem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, możesz je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe spakowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była właściwie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób ma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź dyskontu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać również czarnym, grubym markerem. Byle,by był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, papierów i tego typu elementów trzymanych w licznych domostwach, warto także wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszystkie drobne części, takie jak śruby, zawiasy czy gwoździe, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Jeśli chcesz spakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów i wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


By zamówić transport paczki, wystaw zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Ustal wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest malutka, należy z detalami ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują niemało przesyłek jednocześnie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy przesyłki, najlepiej ustaw również terminy. Konkrety możesz ustalić z oferentem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, możesz je dodać w formularzu oraz podać nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu są rzeczy delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Właściwe spakowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była właściwie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób ma w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, jednak należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź dyskontu i spytanie obsługi, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko i bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów nierzadko są różne przylepki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać również czarnym, grubym markerem. Byle,by był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, lepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba zapełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się też wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, papierów i tego typu elementów trzymanych w licznych domostwach, warto także wykorzystać bardziej profesjonalne, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paka zawiera kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV najlepiej transportować w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz wykorzystać inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże oraz mocne. W tej sytuacji również warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszystkie drobne części, takie jak śruby, zawiasy czy gwoździe, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Jeśli chcesz spakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest właściwe określenie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów i wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają konkretnie wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny dotyczą standardowych paczek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych rozmiarach zazwyczaj opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Bytom już od 30 zł!

Zleć transport paczek