Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesionalne wykonanie zlecenia, mily i uprzejmy kontakt, towar odebrany i dostarczony zgodnie z terminem. Goraco polecam.

5 opakowań płytek ceramicznych, 90cm x 30cm x 10 cm, dwie szafki 50x50x25 cm 150kg

Klient: Jacek M.
,
Trasa: Bielsko-Biała - Bournemouth

Wszystko w jak najlepszym porządku !!! Polecam !!!

Zderzak do samochodu

,
Trasa: Bielsko-Biała - Lublin

Fachowa obsluga, szybki dojazd, profesjonalizm. Polecam

Paczka do Warszawy

Klient: Joanna Ż.
,
Trasa: Bielsko-Biała - Warszawa

Przygotowanie do transportu

By zlecić transport przesyłki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli paczka jest mała, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą niemało paczek równocześnie, więc muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Detale można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania zlecenia, warto je zawrzeć na stronie oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i ochrona pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne zapakowanie przesyłki jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle łączy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane markerem teksty itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także inne uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Często przydają się też rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów oraz tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, warto także wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy dana paka posiada parę małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić profilami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie masz takich opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć profile ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy bądź wkręty, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Jeśli w paczce jest parę mebli, elementy z każdego sprzętu posegreguj w różnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz spakować kilka przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne elementy znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia specyficznych warunków w trakcie przewozu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 

By zlecić transport przesyłki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli paczka jest mała, trzeba szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą niemało paczek równocześnie, więc muszą wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Detale można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania zlecenia, warto je zawrzeć na stronie oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i ochrona pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne zapakowanie przesyłki jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle łączy się z kartonami a także pudełkami. Wiele osób ma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie budowlanym bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie obsługi, czy posiada jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie kartony i tak są wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju naklejki, zapisane markerem teksty itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był wyraźny i zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także inne uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto do tego użyć kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w marketach remontowych czy hipermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Często przydają się też rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów oraz tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domostwach, warto także wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy dana paka posiada parę małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić profilami piankowymi, należy także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie masz takich opakowań, możesz użyć dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco duże i trwałe. W tej sytuacji również możesz użyć profile ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy bądź wkręty, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Jeśli w paczce jest parę mebli, elementy z każdego sprzętu posegreguj w różnych woreczkach a potem podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma także ułożenie rzeczy w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz spakować kilka przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, ubrania i ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy kocami. 

Kiedy poszczególne elementy znajdują się już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznurka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od rozmiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia specyficznych warunków w trakcie przewozu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych przesyłek, kartonów lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Bielsko-Biała już od 30 zł!

Zleć transport paczek