Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przebieglo wszystko sprawnie Polecam

Paczka

Klient: Gregor K.
,
Trasa: Markgröningen - Nowodworce

Profesjonalnie, szybko, bezproblemowo :)

Paczka

,
Trasa: Zielona Góra - Nicea

Polecam firme , wszystko na czas tak jak bylo uzgadniane , w przyszlosci bede z nich napewno korzystal Duzy pozytyw

Paczka x 1, Worek x 1

Klient: Irena M.
,
Trasa: Rainham - Rzeszów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz paczki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet jeśli przesyłka jest niewielka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy transportowe często transportują niemało przesyłek w tym samym czasie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem później, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je dodać na stronie i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i ochrona paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne przylepki, napisane pisakiem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był wyraźny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy wypełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Można do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła bądź z porcelany. Często przydatne są też rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, gazet i temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy dana paczka zawiera parę drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić profilami piankowymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku także możesz użyć narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki czy gwoździe, włóż w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w kartonie jest parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli planujesz zapakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznurka, bo może zostać zerwany podczas przewozu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą typowych przesyłek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


By zamówić przewóz paczki, wystaw ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, jeśli jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet jeśli przesyłka jest niewielka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy transportowe często transportują niemało przesyłek w tym samym czasie, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru i dostawy paczki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można dogadać z przewoźnikiem później, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je dodać na stronie i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i ochrona paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została odpowiednio zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie zniszczenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się tam zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także upewnić się, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już opakowań nierzadko znajdują się różne przylepki, napisane pisakiem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,by był wyraźny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Następnie należy wypełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Można do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom trzeba poświęcić więcej czasu. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła bądź z porcelany. Często przydatne są też rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź gąbki, gazet i temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domach, warto też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy dana paczka zawiera parę drobnych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić profilami piankowymi, należy także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku także możesz użyć narożniki chroniące. Jeśli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, nóżki czy gwoździe, włóż w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w kartonie jest parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli planujesz zapakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznurka, bo może zostać zerwany podczas przewozu albo zepsuć opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, opłacalną opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą typowych przesyłek, opakowań bądź pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Bielsko-Biała już od 30 zł!

Zleć transport paczek