Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

konkretny przewoznik szybka wysylka i dostawa, bardzo polecam

Paczka

Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam przewoznika

Paczka x 2

Jak zawsze wszystko ok

Paczka x 2

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz przesyłki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli paczka jest malutka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują niemało paczek razem, więc powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można ustalić z oferentem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je dodać na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie przesyłki jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różne naklejki, napisane długopisem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był wyraźny a także czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet i temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domostwach, można też zastosować bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka zawiera kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże oraz trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny tyczą się standardowych przesyłek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zamówić przewóz przesyłki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli paczka jest malutka, trzeba dokładnie ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej transportują niemało paczek razem, więc powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety można ustalić z oferentem w przyszłości, jednak jeśli znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je dodać na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas transportu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie przesyłki jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć więc to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być dobrze ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga rzeczy przeznaczonych do przewozu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różne naklejki, napisane długopisem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Byle,aby był wyraźny a także czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić wolną część rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego zastosować styropian, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz poświęcić więcej czasu. Bardzo praktyczna podczas pakowania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, gazet i temu podobnych elementów znajdujących się w licznych domostwach, można też zastosować bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Przydają się przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka zawiera kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco duże oraz trwałe. W tej sytuacji również warto wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w paczce planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śrubki, zawiasy bądź gwoździe, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się kilka mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy planujesz zapakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu muszą być szczelnie zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Gdy wszystkie rzeczy znajdują się już w kartonie, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie przewozu albo zepsuć opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz cena przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Istotne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków nietypowych, czyli takich, które wymagają większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu. Waga paczek nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny tyczą się standardowych przesyłek, kartonów bądź pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Tychy już od 30 zł!

Zleć transport paczek