Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki Gdańsk:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Zlecenie zgodne z opisem. Bardzo dobry kontakt. Bez obaw mogę polecić współpracę ze zleceniodawcą choć mam nadzieję, że przy najbliższej okazji wybierze moje usługi:) Pozdrawiam

Łóżko x 2, Szafa dwudrzwiowa x 1

Klient: Karol J.
,
Trasa: Gdańsk - Józefów

Wszystko sprawnie, szybko. Pan bardzo komunikatywny, polecam.

Przewóz rzeczy, więcej w opisie.

Klient: Andrzej B.
,
Trasa: Gdynia - Skołyszyn

Polecam. Szybko, sprawnie i na temat.

Kartony 11–20, Mała oszklona szafka x 2

,
Trasa: Bergheim - Chojnice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie kojarzą się z nieładem, nerwową atmosferą a także rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Jednak dobrze zorganizowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko a także efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie program działania, przemyślnie oraz spokojnie wziąć się za pakowanie dobytku a także poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej zatroszczyć się, aby nasze pakunki zostały wcześniej skatalogowane a także podpisane. Dobrze jest przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone pakunki dojechały na miejsce. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Poza tym, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych danych odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość oraz wielkość sprzętów i paczek. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Należy również zadbać o odpowiednie opakowanie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, instalacje artystyczne, talerze, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach szybciej można przewieźć, maleje też ryzyko połamania podczas transportu. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać pudła. Można przypuszczać, że przyda się spora ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je inaczej. Często hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów jak również rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby materiałowe albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, muszą zostać rozmrożone i starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te pozornie niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować należy również rośliny. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś nietypowego czy potrzebującego szczególnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Dokładnie podaj daty, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także własne opakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie kojarzą się z nieładem, nerwową atmosferą a także rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Jednak dobrze zorganizowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko a także efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie program działania, przemyślnie oraz spokojnie wziąć się za pakowanie dobytku a także poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej zatroszczyć się, aby nasze pakunki zostały wcześniej skatalogowane a także podpisane. Dobrze jest przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone pakunki dojechały na miejsce. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Poza tym, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych danych odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość oraz wielkość sprzętów i paczek. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Należy również zadbać o odpowiednie opakowanie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, instalacje artystyczne, talerze, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach szybciej można przewieźć, maleje też ryzyko połamania podczas transportu. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać pudła. Można przypuszczać, że przyda się spora ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je inaczej. Często hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów jak również rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby materiałowe albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, muszą zostać rozmrożone i starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te pozornie niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować należy również rośliny. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś nietypowego czy potrzebującego szczególnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Dokładnie podaj daty, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także własne opakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Gdańsk już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę