Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalny. Mozna polegac. Piatka z plusem!

1 szpic miniaturowy Pomeranian

Klient: Łukasz S.
,
Trasa: Choszczno - Maidstone

Jestem bardzo zadowolona. Kurier spełnił moje oczekiwania. Polecam

Szczeniak Shih tzu

Klient: Rafal I.
,
Trasa: Rędziny - Starogard Gdański

100% Polecam uczciwy,konkretny . Bardzo miły jak naj bardziej na TAK !

kot

Klient: Piotr R.
,
Trasa: Łódź - Namur

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Ważne jest także podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport pupili wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także szacowany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Ważne jest także podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport pupili wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także szacowany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Gdańsk już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt