Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam

Dach panoramiczny Fiat Stilo

Klient: Artur C.
,
Trasa: Białystok - Radzymin

Polecam i pozdrawiam

Zderzak do Szwecji

Klient: Tomasz L.
,
Trasa: Zielona Góra - Kungsängen

Niestety do transportu nie doszlo nie z winy przewoznika, ale byl spokojny.to na plus.

4 okna drewniane

,
Trasa: Krzeszowice - Londyn

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz przesyłki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli paczka jest malutka, trzeba szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły transportują wiele przesyłek razem, więc muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie ładunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie budowlanym lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów trzymanych w wielu domostwach, można też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy dana paczka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami piankowymi, należy również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku także warto użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki i półki. Wszelkie drobne elementy, np. śrubki, zawiasy czy wkręty, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka mebli, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ustawienie przedmiotów w pudełku bądź pace. Jeśli planujesz spakować parę przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, ubrania oraz ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie elementy znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz ładunków w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od rozmiarów i wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie pakunków. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta tyczą się typowych paczek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zlecić przewóz przesyłki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli paczka jest malutka, trzeba szczegółowo ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły transportują wiele przesyłek razem, więc muszą mieć informację o tym, jak spora jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz ochrona pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie zapakowanie ładunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w przypadku zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz znaleźć je w markecie budowlanym lub w internecie. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Takie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich zbędnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,aby był jasny a także zrozumiały.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Następnie należy zapełnić wolną przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie obijały się jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w marketach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła bądź z porcelany. Często przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, papierów i tego typu elementów trzymanych w wielu domostwach, można też wykorzystać bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy dana paczka posiada parę małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami piankowymi, należy również mieć na uwadze wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. Jeżeli nie posiadasz takowych opakowań, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio duże i trwałe. W tym przypadku także warto użyć narożniki ochronne. Jeżeli w paczce zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki i półki. Wszelkie drobne elementy, np. śrubki, zawiasy czy wkręty, włóż w dedykowanym woreczku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka mebli, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Wpływ ma również ustawienie przedmiotów w pudełku bądź pace. Jeśli planujesz spakować parę przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, ubrania oraz ceramikę, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy wszystkie elementy znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź złamany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz ładunków w Polsce, jak i transport za granicę. Istotne jest poprawne określenie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy również od rozmiarów i wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport ładunków nietypowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie transportu. Ciężar ładunków nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie pakunków. Niektóre kurierzy posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta tyczą się typowych paczek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Gdańsk już od 30 zł!

Zleć transport paczek