Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko jest konkretne i na czas.Polecam

14 paczek do Nemec

,
Trasa: Kraków - Poczdam

Witam, transakcja przebiegła szybko, sprawnie, terminowo. Polecam przewoźnika. Solidny, pomocny. Przesyłka dostarczona od drzwi do drzwi''. Dziękuję i zapewne skorzystam ponownie.

3 paczki w kartonach

,
Trasa: Nowy Sącz - Oksford

Profesjonalne podejście do klienta. Szybki kontakt i dostawa. Polecam jak najbardziej.

PACZKA KRAKÓW- WAŁBRZYCH 200 KG MYDŁO W PŁYNIE

Klient: Maciej R.
,
Trasa: Kraków - Wałbrzych

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz przesyłki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest niewielka, trzeba dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą sporo paczek razem, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety możesz ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je dodać na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne zapakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie budowlanym albo w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań często znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można do tego użyć styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Często przydają się także rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, warto także zastosować bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami piankowymi, trzeba także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie drobne elementy, np. śruby, nóżki czy wkręty, włóż w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w pudełku czy kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy jest przewóz paczek nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą typowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 


By zamówić przewóz przesyłki, opublikuj ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednakże nawet jeśli paczka jest niewielka, trzeba dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły przewożą sporo paczek razem, dlatego muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostawy przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Konkrety możesz ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, ale gdy znasz je już w trakcie publikowania ogłoszenia, możesz je dodać na stronie oraz podać nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne albo wymagające zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, ceramikę, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne zapakowanie pakunku jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego każda paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób znajdzie pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie budowlanym albo w internecie. Kolejnym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych wad. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, byś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz używanych już opakowań często znajdują się różnego rodzaju przylepki, napisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Następnie trzeba wypełnić wolną część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można do tego użyć styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i ochroni przedmioty przed uszkodzeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba przeznaczyć więcej czasu. Szczególnie przydatna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją kupić przykładowo w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych bądź z porcelany. Często przydają się także rożnego rodzaju materiały do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, warto także zastosować bardziej fachowe, celowo stworzone do tego celu materiały. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, kiedy dana paka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem warto zabezpieczyć profilami piankowymi, trzeba także zadbać o wypełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego oraz RTV warto przewozić w oryginalnych kartonach. W sytuacji gdy nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio wysokie i trwałe. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy oraz półki. Wszelkie drobne elementy, np. śruby, nóżki czy wkręty, włóż w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w kartonie jest kilka sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem opisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w pudełku czy kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie przedmioty będą już w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznureczka, bo może zostać przerwany podczas transportu albo uszkodzić opakowanie. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy jest przewóz paczek nietypowych, czyli takich, które wymagają większej uwagi lub zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą typowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Gdynia już od 30 zł!

Zleć transport paczek