Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki Gdynia:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt, dostawia i odbiór zgodnie z umówionym terminem. Profesjonalne podejście do klienta. Wszystko w najlepszym porządku. Szczerze polecam :)

Kartony 6–10, Pudełka z ubraniami i przyborami kuchennymi x 8

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budapest - Kowala

Wszystko przebiegło szybko, sprawnie. Pozdrawiam i polecam.

Rower x 2, Przyczepka rowerowa x 1

Klient: Marta M.
,
Trasa: Darmstadt - Wrocław

Wszystko sprawnie. Polecam

Kartony 11–20, Pudełko z ubraniami x 8

Klient: Mateusz I.
,
Trasa: Slough - Aleksandrowo

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem i rozbudowaną listą rzeczy do wykonania. Jednak sprawnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i bez nerwów zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zatroszczyć się, aby nasze pakunki zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Najlepiej przygotować rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie przedmioty przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny często oznaczają przewóz dużej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie paczek w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele szczegółowych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość oraz rozmiary mebli i kartonów. Przygotowanie spisu jest zatem konieczne. 

Należy również zadbać o właściwe opakowanie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak szkło, rzeźby, talerze, a także antyki. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble wygodniej załadować i rozładować, maleje również ryzyko zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, DVD, porcelana, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je odmienną drogą. Często hipermarkety chętnie pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Kupisz je w wybranych marketach remontowych a także w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby z materiału albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny być rozmrożone oraz starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować powinno się także rośliny. Kartony, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej czujności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Dokładnie podaj dni, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać kartony oraz na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie oraz skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zależy od na przykład odległości, liczby pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków i specjalnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem i rozbudowaną listą rzeczy do wykonania. Jednak sprawnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i bez nerwów zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zatroszczyć się, aby nasze pakunki zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Najlepiej przygotować rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie przedmioty przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny często oznaczają przewóz dużej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie paczek w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele szczegółowych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość oraz rozmiary mebli i kartonów. Przygotowanie spisu jest zatem konieczne. 

Należy również zadbać o właściwe opakowanie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak szkło, rzeźby, talerze, a także antyki. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble wygodniej załadować i rozładować, maleje również ryzyko zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, DVD, porcelana, figurki i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je odmienną drogą. Często hipermarkety chętnie pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Kupisz je w wybranych marketach remontowych a także w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby z materiału albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny być rozmrożone oraz starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować powinno się także rośliny. Kartony, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej czujności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Dokładnie podaj dni, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać kartony oraz na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie oraz skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zależy od na przykład odległości, liczby pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków i specjalnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Gdynia już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę