Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pełen profesjonalizm , na niemożliwe musiałem jeden dzien poczekać . Polecam przewoźnika !!!! Bardzo zadowolony z usługi ;)

4 buldogi francuskie

,
Trasa: Toruń - Londyn

Współpraca bardzo udana. Profesjonalne podejście dobrze wykonana usługa. Polecam

2 koty rasy Devon rex

Klient: Roman G.
,
Trasa: Wrocław - Venray

Wszystko super profesjonalnie i na czas! Polecam!!!

2 koty Ragdoll

Klient: Tomasz R.
,
Trasa: Rijswijk - Koprzywnica

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają być transportowane. Wskazane jest również podanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację i szacowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają być transportowane. Wskazane jest również podanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację i szacowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Gdynia już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt