Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
69 000 przewoźników 69 000 przewoźników 69 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam konkretnie i szybko Polecam

Volkswagen Transporter

,
Trasa: Bad Homburg vor der Höhe - Kruszyn

Wszystko ok. Polecam!

Volvo S60 x 1, Volvo V40 x 1

Klient: Ewa S.
,
Trasa: Świdnica - Warszawa

wszystko w najlepszym porządku, bardzo miły i sympatyczny kontakt. polecam

BMW X6

Klient: Robert B.
,
Trasa: Drezno - Überherrn

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować a także cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania auta do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować a także cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania auta do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Olsztyn już od 300 zł!

Zleć transport samochodu