Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport mebli. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą meble.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione meble:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Fenomenalny kontakt zlecenie wykonane terminowo i oczywiście profesjonalnie. Z czystym sumieniem polecamy przewoźnika.

Stół (nogi osobno)

Klient: Teresa M.
,
Trasa: Kędzierzyn-Koźle - Wodzisław Śląski

Bardzo dobry kontakt, profesjonalna usługa, absolutnie polecam tego przewoźnika.

3 blaty kuchenne drewniane z Warszawy do Polańczyka

Klient: Dorota F.
,
Trasa: Nowy Konik - Polańczyk

Polecam!

mały narożnik - zajmuje 1/2 palety

Klient: Paweł M.
,
Trasa: Kalwaria Zebrzydowska - Stadtmitte

Przygotowanie do transportu


Możliwe, że planujesz kupić nowe meble i zastanawiasz się, co zrobić, żeby dotarły do Twojego miejsca zamieszkania. Może pragniesz sprezentować bliskiej osobie szafę, łóżko czy biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do domu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą sprzętu i musisz dostarczyć je do klienta. Jeżeli poszukujesz transportu mebli, możesz wystawić ogłoszenie na Clicktrans.pl, zebrać oferty od Przewoźników i zdecydować się na jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, przedstaw przesyłkę, wybierz firmę transportową i przygotuj się do transportu.


Przewóz mebli niekiedy wydaje się problematyczny, mimo tego wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio opracujesz plan. 


Zaplanowanie przewozu


Najpierw musisz opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich trzymałeś. Dzięki temu obniżysz wagę mebli. Unikniesz także niebezpieczeństwa zniszczenia ruchomych elementów i samych mebli. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować komodę podczas transportu, a pozostawiony w łóżku koc spowoduje, że mebel będzie cięższy. Dlatego zwróć uwagę, czy wszystko zostało wyjęte z wnętrza sprzętów. 


Następnie powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcić i przewozić je w częściach? Przewóz małych części jest znacznie łatwiejszy. Jednak rozkręcanie mebli ma słabe strony. Zabiera sporo czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, lecz również, po dotarciu do miejsca docelowego, ponownie złożyć. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie z reguły nie wpływa dobrze na jakość i konstrukcję mebli. Jednak transport niewielkich części jest znacznie łatwiejszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, weź pod uwagę to, z którego pietra meble będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na wysokie piętro bloku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest prawdopodobnie jedyną opcją, w szczególności, jeśli chodzi o większe meble, takie jak szafa czy kanapa. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, łatwiejsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź wcześniej, jak wąskie są klatki schodowe i czy większe przedmioty da się bez trudu przenieść. 


Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie meble można rozkręcić. Jednak w licznych przypadkach jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby przewozić meble rozłożone, weź pod uwagę kilka ważnych kwestii. Składanie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na elementy. Składają się one z wielu drobnych części, takich jak: śrubki, zaślepki itp. Nietrudno je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny znajdować się poszczególne elementy. Aby usprawnić ponowne składanie mebli, przygotuj parę krótkich notatek, opisujących, gdzie jest miejsce poszczególnych elementów. Elementy należące do jednego mebla zbierz w jednym opakowaniu i podpisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, druga torebka dla zaślepek z biurka. Dzięki temu unikniesz zamieszania oraz niedociągnięć podczas prób dopasowania elementów do danych mebli. Nie zapomnij też o tym, że rozmontowanie mebli samodzielnie jest nieładne lub wręcz niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, więc poproś kogoś o pomoc. 


Ochrona ładunku


Szczególnie istotną sprawą jest ochrona mebli. Należą one do przedmiotów, które, niestety, mogą łatwo zostać zniszczone podczas transportu. Z tego powodu odpowiednie zabezpieczenie jest szczególnie ważne. Zwłaszcza transportując meble w całości musisz zwrócić na to szczególną uwagę. Meble w częściach wystarczy spakować do kartonów i delikatne elementy owinąć w folię bąbelkową bądź tkaninę. Sprawa jest o wiele bardziej utrudniona, jeśli zrezygnujemy albo nie mamy możliwości rozłożenia mebli. Przede wszystkim należy ochronić wszystkie ruchome części. Nawet w przypadku gdy transportujemy meble bez rozkręcania ich, elementy ruchome, takie jak kosze albo półki, najlepiej po prostu wyjąć. Wszystkie drzwiczki powinny być zamknięte i ponadto zabezpieczone taśmą, tak, aby na pewno nie otworzyły się w trakcie noszenia bądź w trasie. Sklepy z materiałami budowlanymi mają w ofercie wiele materiałów przydatnych w trakcie przygotowania rzeczy do przewozu. Sporo potrzebnych materiałów możesz też znaleźć we własnym domu. Warto więc przemyśleć, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne rodzaje mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, są raczej trudne do kupienia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch wyszukasz w każdym dużym sklepie i markecie budowlanym. Wykorzystać możesz także tekturę. Jeśli masz w domu nieużywane kartony, nie musisz jej nawet kupować. Meble najpierw zawija się w folię bąbelkową lub zabezpiecza z użyciem tektury, a potem owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy użyć zwłaszcza podczas zabezpieczania elementów najbardziej podatnych na uszkodzenie. Do takich należą ostre zakończenia, krawędzie, elementy dekorowane oraz szklane. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz wykorzystać też zabezpieczenia ze styropianu lub koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowym zabezpieczeniu spodu mebli, a warto mieć to na uwadze. Możliwe, że w trakcie transportu meble przez pewien okres będą stały na wilgotnej czy zanieczyszczonej nawierzchni, np. na klatce schodowej albo chodniku. Aby uniknąć zabrudzeń bądź uszkodzeń, lepiej więc ochronić spód mebli. Szczególnej uwagi wymagają także meble z obiciami i tapicerowane, bo materiały łatwo przypadkowo ubrudzić czy rozerwać.


Warunki transportu


Jeżeli meble są już rozkręcone lub odpowiednio zabezpieczone, pozostaje kwestia samego transportu. Firma przewozowa musi dostać informację, czy interesuje Cię sam transport czy cała usługa: transport połączony z załadunkiem i rozładunkiem. Zastanów się, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która wysyła je do Ciebie. Pamiętaj więc o ustaleniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi również znać wymiary i wagę ładunku. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i przekaż Przewoźnikowi konkretne informacje. Część przewoźników oferują także zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i podpytaj Przewoźników, w jaki sposób powinieneś zabezpieczyć meble i czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz zrobić to Ty. Przemyśl także czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, zdecyduj się na Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Pamiętaj jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim ogłoszeniu. 


Koszt transportu mebli


Ceny transportu różnią się w zależności od ilości, wymiarów i ciężaru mebli przeznaczonych do transportu, ponadto od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na cenę ma także to, czy usługa tyczy się tylko transportu, czy wlicza się w nią także rozładunek i załadunek. Poza tym, znacząca jest oczywiście odległość. Na przykład średni koszt transportu szafy oferowany w naszym serwisie na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, w kierunku Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. Możliwe, że planujesz kupić nowe meble i zastanawiasz się, co zrobić, żeby dotarły do Twojego miejsca zamieszkania. Może pragniesz sprezentować bliskiej osobie szafę, łóżko czy biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do domu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą sprzętu i musisz dostarczyć je do klienta. Jeżeli poszukujesz transportu mebli, możesz wystawić ogłoszenie na Clicktrans.pl, zebrać oferty od Przewoźników i zdecydować się na jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, przedstaw przesyłkę, wybierz firmę transportową i przygotuj się do transportu.


Przewóz mebli niekiedy wydaje się problematyczny, mimo tego wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio opracujesz plan. 


Zaplanowanie przewozu


Najpierw musisz opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich trzymałeś. Dzięki temu obniżysz wagę mebli. Unikniesz także niebezpieczeństwa zniszczenia ruchomych elementów i samych mebli. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować komodę podczas transportu, a pozostawiony w łóżku koc spowoduje, że mebel będzie cięższy. Dlatego zwróć uwagę, czy wszystko zostało wyjęte z wnętrza sprzętów. 


Następnie powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcić i przewozić je w częściach? Przewóz małych części jest znacznie łatwiejszy. Jednak rozkręcanie mebli ma słabe strony. Zabiera sporo czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, lecz również, po dotarciu do miejsca docelowego, ponownie złożyć. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie z reguły nie wpływa dobrze na jakość i konstrukcję mebli. Jednak transport niewielkich części jest znacznie łatwiejszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, weź pod uwagę to, z którego pietra meble będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na wysokie piętro bloku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest prawdopodobnie jedyną opcją, w szczególności, jeśli chodzi o większe meble, takie jak szafa czy kanapa. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, łatwiejsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź wcześniej, jak wąskie są klatki schodowe i czy większe przedmioty da się bez trudu przenieść. 


Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie meble można rozkręcić. Jednak w licznych przypadkach jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby przewozić meble rozłożone, weź pod uwagę kilka ważnych kwestii. Składanie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na elementy. Składają się one z wielu drobnych części, takich jak: śrubki, zaślepki itp. Nietrudno je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny znajdować się poszczególne elementy. Aby usprawnić ponowne składanie mebli, przygotuj parę krótkich notatek, opisujących, gdzie jest miejsce poszczególnych elementów. Elementy należące do jednego mebla zbierz w jednym opakowaniu i podpisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, druga torebka dla zaślepek z biurka. Dzięki temu unikniesz zamieszania oraz niedociągnięć podczas prób dopasowania elementów do danych mebli. Nie zapomnij też o tym, że rozmontowanie mebli samodzielnie jest nieładne lub wręcz niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, więc poproś kogoś o pomoc. 


Ochrona ładunku


Szczególnie istotną sprawą jest ochrona mebli. Należą one do przedmiotów, które, niestety, mogą łatwo zostać zniszczone podczas transportu. Z tego powodu odpowiednie zabezpieczenie jest szczególnie ważne. Zwłaszcza transportując meble w całości musisz zwrócić na to szczególną uwagę. Meble w częściach wystarczy spakować do kartonów i delikatne elementy owinąć w folię bąbelkową bądź tkaninę. Sprawa jest o wiele bardziej utrudniona, jeśli zrezygnujemy albo nie mamy możliwości rozłożenia mebli. Przede wszystkim należy ochronić wszystkie ruchome części. Nawet w przypadku gdy transportujemy meble bez rozkręcania ich, elementy ruchome, takie jak kosze albo półki, najlepiej po prostu wyjąć. Wszystkie drzwiczki powinny być zamknięte i ponadto zabezpieczone taśmą, tak, aby na pewno nie otworzyły się w trakcie noszenia bądź w trasie. Sklepy z materiałami budowlanymi mają w ofercie wiele materiałów przydatnych w trakcie przygotowania rzeczy do przewozu. Sporo potrzebnych materiałów możesz też znaleźć we własnym domu. Warto więc przemyśleć, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne rodzaje mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, są raczej trudne do kupienia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch wyszukasz w każdym dużym sklepie i markecie budowlanym. Wykorzystać możesz także tekturę. Jeśli masz w domu nieużywane kartony, nie musisz jej nawet kupować. Meble najpierw zawija się w folię bąbelkową lub zabezpiecza z użyciem tektury, a potem owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy użyć zwłaszcza podczas zabezpieczania elementów najbardziej podatnych na uszkodzenie. Do takich należą ostre zakończenia, krawędzie, elementy dekorowane oraz szklane. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz wykorzystać też zabezpieczenia ze styropianu lub koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowym zabezpieczeniu spodu mebli, a warto mieć to na uwadze. Możliwe, że w trakcie transportu meble przez pewien okres będą stały na wilgotnej czy zanieczyszczonej nawierzchni, np. na klatce schodowej albo chodniku. Aby uniknąć zabrudzeń bądź uszkodzeń, lepiej więc ochronić spód mebli. Szczególnej uwagi wymagają także meble z obiciami i tapicerowane, bo materiały łatwo przypadkowo ubrudzić czy rozerwać.


Warunki transportu


Jeżeli meble są już rozkręcone lub odpowiednio zabezpieczone, pozostaje kwestia samego transportu. Firma przewozowa musi dostać informację, czy interesuje Cię sam transport czy cała usługa: transport połączony z załadunkiem i rozładunkiem. Zastanów się, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble bądź która wysyła je do Ciebie. Pamiętaj więc o ustaleniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi również znać wymiary i wagę ładunku. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i przekaż Przewoźnikowi konkretne informacje. Część przewoźników oferują także zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i podpytaj Przewoźników, w jaki sposób powinieneś zabezpieczyć meble i czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz zrobić to Ty. Przemyśl także czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, zdecyduj się na Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Pamiętaj jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim ogłoszeniu. 


Koszt transportu mebli


Ceny transportu różnią się w zależności od ilości, wymiarów i ciężaru mebli przeznaczonych do transportu, ponadto od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na cenę ma także to, czy usługa tyczy się tylko transportu, czy wlicza się w nią także rozładunek i załadunek. Poza tym, znacząca jest oczywiście odległość. Na przykład średni koszt transportu szafy oferowany w naszym serwisie na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, w kierunku Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport mebli Olsztyn już od 50 zł!

Zleć transport mebli