Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki w Olsztynie:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt, dostawia i odbiór zgodnie z umówionym terminem. Profesjonalne podejście do klienta. Wszystko w najlepszym porządku. Szczerze polecam :)

Kartony 6–10, Pudełka z ubraniami i przyborami kuchennymi x 8

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budapest - Kowala

Świetny kontakt a panowie bardzo sympatyczni. Sam transport punktualny i bezproblemowy mimo, że ostatecznie musiał mieć miejsce w niedziele. Przenoszenie odbyło się z dużą uwagą i starannością aby nic nie uszkodzić. Polecam.

Kartony 6–10, Sofa trzyosobowa x 2, Stół 4-osobowy x 1, Krzesło do jadalni x 4, Łóżko podwójne z ma

,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Przeprowadzka z Polski do Hiszpanii bez najmniejszych problemów zgodnie z ustaleniami. Dobry kontakt. Szczerze polecam. Pozdrawiam serdecznie :)

Torba duża 70x20x50 cm 20-25 kg x 21, duza walizka 55x40x80 cm 45 kg x 1, telewizor 106x30x80 cm

Klient: Anna W.
,
Trasa: Bogatynia - Benidorm

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem a także bardzo długim spisem zadań które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód oraz efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program działania, rzeczowo oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie rzeczy oraz zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby zadbać o to, żeby nasze rzeczy były uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje pakunki przyjechały na miejsce. Przeprowadzki zazwyczaj wiążą się z transportem dużej liczby przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym domu. Poza tym, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej konkretnych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość i wymiary mebli i paczek. Przygotowanie listy jest zatem potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład szkło, instalacje artystyczne, ceramika, oraz antyki. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozmontować. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, maleje również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety nie każde meble można rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, porcelana, figurki itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna spora ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych a także sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby z materiału i worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować powinno się też kwiaty. Pudła, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego lub wymagającego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Starannie podaj dni, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz składanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uważności, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem a także bardzo długim spisem zadań które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód oraz efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program działania, rzeczowo oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie rzeczy oraz zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby zadbać o to, żeby nasze rzeczy były uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje pakunki przyjechały na miejsce. Przeprowadzki zazwyczaj wiążą się z transportem dużej liczby przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym domu. Poza tym, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej konkretnych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość i wymiary mebli i paczek. Przygotowanie listy jest zatem potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład szkło, instalacje artystyczne, ceramika, oraz antyki. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozmontować. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, maleje również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety nie każde meble można rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, porcelana, figurki itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna spora ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych a także sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby z materiału i worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować powinno się też kwiaty. Pudła, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego lub wymagającego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Starannie podaj dni, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz składanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uważności, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Olsztyn już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę