Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
69 000 przewoźników 69 000 przewoźników 69 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku, nie mam żadnych zastrzeżeń.

Paczka

Klient: Robert J.
,
Trasa: Kraków - Kutno

Polecam

Paczka x 6

,
Trasa: Zielona Góra - Viersen

Bardzo sprawnie i szybko przeprowadzona przesyłka, swietna komunikacja ze spedytorem, wszystko na czas i bez uszkodzeń. Z pelna odpowiedzialnoscia polecam

Paczka

Klient: Andrzej W.
,
Trasa: Luton - Wijewo

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić transport pakunku, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest malutka, warto dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe często transportują wiele przesyłek razem, więc powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również daty. Konkrety można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, możesz je zawrzeć na stronie oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe zapakowanie przesyłki jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny a także zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego wykorzystać styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, papierów i temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy jedna paka posiada parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże oraz mocne. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie małe elementy, np. śrubki, zawiasy bądź wkręty, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz spakować kilka rzeczy, takich jak książki, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie rzeczy znajdują się wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy jest transport ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania specyficznych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy mają jasno ustalone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny tyczą się standardowych paczek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


By zamówić transport pakunku, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku małych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest malutka, warto dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe często transportują wiele przesyłek razem, więc powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również daty. Konkrety można uzgodnić z przewoźnikiem w przyszłości, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, możesz je zawrzeć na stronie oraz określić nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne albo potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie oraz zabezpieczenie paczek

Paczki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe zapakowanie przesyłki jest więc istotne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a została właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na wybór opakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z kartonami a także pudłami. Sporo osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, jednak trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie budowlanym albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź supermarketu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść tam zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są mocne i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni używanych już kartonów często znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia musisz usunąć i zamieścić jedynie adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny a także zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, najlepiej, aby karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, zwiększając szansę na otarcia i inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w kartonie. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego wykorzystać styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie pakowania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się m.in. do owinięcia rzeczy szklanych albo z porcelany. Nierzadko przydają się także wszelkiego rodzaju materiały do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, papierów i temu podobnych rzeczy trzymanych w licznych domach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie przede wszystkim wtedy, gdy jedna paka posiada parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze wypełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio duże oraz mocne. W tej sytuacji także możesz wykorzystać profile ochronne. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je i spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady,szafy i półki. Wszystkie małe elementy, np. śrubki, zawiasy bądź wkręty, umieść w jednym woreczku lub w kopercie. Gdy w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego sprzętu posegreguj w osobnych woreczkach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która część powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz spakować kilka rzeczy, takich jak książki, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy wszystkie rzeczy znajdują się wreszcie w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie stosować w tym celu sznurka, bo może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek w Polsce, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Droższy jest transport ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania specyficznych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej pace. Waga jest bardzo znaczącym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy mają jasno ustalone progi cenowe. A więc przewóz paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Jasno określone ceny tyczą się standardowych paczek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której powierzasz przewóz przesyłki, powinna zapewniać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Olsztyn już od 30 zł!

Zleć transport paczek