Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport okien lub przedmiotów szklanych. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą szkło.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
83 000 przewoźników 83 000 przewoźników 83 000 przewoźników

Niedawno przewiezione przesyłki:

Przesyłki lustro x 4
lustro x 4

Skąd:

Polska, Wrocław

Dokąd:

Holandia, Nieuwkoop
Cena:
123,00 zł

Oszczędność:

79 zł
Przesyłki lustro x 4
lustro x 4

Skąd:

Polska, Wrocław

Dokąd:

Holandia, Haarlem
Cena:
91,00 zł

Oszczędność:

66 zł
Przesyłki LUSTRO  w stalowej ramie
LUSTRO w stalowej ramie

Skąd:

Polska, Nysa

Dokąd:

Polska, Krzyszkowice
Cena:
330,00 zł

Oszczędność:

186 zł
Przesyłki Lustro w stalowej ramie
Lustro w stalowej ramie

Skąd:

Polska, Kęty

Dokąd:

Polska, Rzeszów
Cena:
236,00 zł

Oszczędność:

218 zł
Przesyłki Podusfitka do Mercedes Vito
Podusfitka do Mercedes Vito

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Wieprzów Ordyna (...)
Cena:
220,00 zł

Oszczędność:

292 zł
Przesyłki Paczka z obrazkiem w środku
Paczka z obrazkiem w środku

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Szczecin
Cena:
150,00 zł

Oszczędność:

64 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, szybko i profesjonalnie.

kabina prysznicowa x 2

Klient: Michał B.
,
Trasa: Borowianka - Warszawa

Niestety transport się nie udał bo towar nie był przygotowany na odbiór w terminach Transportera...Pan Jerzy nie miał pretensji. Bardzo miła komunikacja...polecam

Fensterbänke x 3

Klient: Jerzy M.
,
Trasa: Toruń - Bochum

Doskonaly kontakt z przewoznikiem, uprzejmosc, pomoc w zapakowaniu i zaladunku i rozladunku towaru o niemalych gabarytach. Opinia MEGA POZYTYWNA. Dziekuje

Witraz szyby zespolone

,
Trasa: Tarnowskie Góry - Oborniki Śląskie

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport przedmiotów szklanych

Do ładunków wymagających szczególnej ostrożności w przewozie zalicza się rzeczy ze szkła. Organizując transport dla tego rodzaju towaru, musisz zatroszczyć się o znalezienie doświadczonego przewoźnika, którego sprawne poczynania a także profesjonalne podejście  zmniejszą ryzyko zniszczeń. Skuteczny oraz bezpieczny przewóz szklanych rzeczy jest realny dzięki zapewnieniu ochrony, która pomoże przewieźć przesyłkę do odbiorcy w idealnym stanie.

Do rzeczy specjalnej ostrożności zaliczamy m.in. szkło hartowane, szkło ognioodporne czy szkło formowane. Elementy szklane, które mogą być wysłane vanami to głównie szyby samochodowe, szkło przetworzone, meble z elementami ze szkła, lustra a także ościeżnice do okien czy drzwi.

Istnieją liczne sposoby ułatwiające dostosowanie do trasy. Zakupienie kilku materiałów ułatwi odpowiednie przygotowanie delikatnego ładunku do transportu. Jednym z nich jest taśma malarska, którą warto owinąć przedmiot, który ma spiczaste zakończenia (jak szyba, obraz w ramie ze szkła czy lustro). Ochronę przed porysowaniem delikatnej powierzchni zapewni folia bąbelkowa. Izolację oraz stabilizację ładunku w transporcie dadzą kartony dopasowane wielkością do przesyłki. Bardziej zaawansowanym sposobem ochrony szklanych towarów mogą być podkładki z masy korkowej, ograniczające niekontrolowane ruchy w trakcie przewozu. Zabezpieczony przedmiot można umieścić w szczelnym, dokładnie zaklejonym kartonie. Można opisać karton, dając znać o delikatnej przesyłce, by osoba zajmująca się transportem miała świadomość, że transportowany ładunek wymaga specjalnej ostrożności.

Przed zleceniem transportu danej firmie przewozowej, warto dopytać firmę transportową o rodzaj pojazdu, którym przetransportuje nasz ładunek. Może się okazać, że dana firma posiada pojazd wyposażony w specjalny sprzęt służący do przechowywania szkła w transporcie, utrzymując przedmiot w pionie. Coraz częściej stosowanym samochodem transportowym w przemyśle szklarskim są naczepy skonstruowane do przewożenia wyrobów szklanych. Sprzęt pozwala w stabilny sposób przewozić podatny na zniszczenie ładunek, chroniąc go przed czynnikami zewnętrznymi. Warto również zorientować się, czy kierowca posiada ubezpieczenie ładunku oraz czy posiada inne zaświadczenia, np. licencje bądź certyfikaty zaświadczające profesjonalizm oraz doświadczenie. 

Trzeba także wziąć pod uwagę potencjalne uszkodzenia, które mogą wydarzyć się w trakcie wysyłki, na przykład zawilgocenie towaru czy ukruszenie. Co więcej, przewoźnik musi dopilnować równomierne rozłożenie ciężaru towarów w samochodzie, w razie potrzeby dociążając opakowanie czy paletę z ładunkiem, by uniknąć przemieszczenia szkła w trasie.

Ile może wynieść wysyłka szkła? Kluczowe w trakcie wyceny jest określenie wymiarów oraz ciężaru towaru. Na koszt ma wpływ czasem data realizacji usługi transportowej i rodzaj szklanego przedmiotu do wysyłki. Im droższy szklany towar, tym wartość usługi przewozowej może wzrosnąć. Ceny transportu rzeczy specjalnej ostrożności można sprawdzić w serwisie aukcji transportowych Clicktrans.pl tworząc ogłoszenie. W opisie zlecenia należy opisać wszystkie istotne detale usługi przewozowej. Należy również poinformować przewoźnika, jeśli niezbędna jest ekstra pomoc przy załadunku czy rozładunku. Po zamieszczeniu ogłoszenia przewozowego przewoźnicy publikują oferty, potem użytkownik Clicktrans decyduje się na jedną z propozycji.

Poniżej prezentujemy ceny wysyłki towarów specjalnej ostrożności opublikowanych na Clicktrans.pl.


Przewóz szkła z Polski do Fran

Szukasz transportu?

Transport szkła Wrocław już od 30 zł!

Zleć transport szkła