Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dostawa zrealizowana bez problemów i na umówimy termin. Polecam

Paczka

Klient: Marek M.
,
Trasa: Gdynia - Hattersheim

Polecam

Paczka

Klient: Sylwia Z.
,
Trasa: Warszawa - Romford

Super symptyczny kontakt, szybka dostawa- czegoż więcej chcieć..

Paczka x 4

Klient: Janusz D.
,
Trasa: Herby - Porta Westfalica

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić przewóz paczki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, należy dokładnie ją opisać. Firmy transportowe z reguły transportują wiele paczek razem, więc powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety możesz ustalić z przewoźnikiem później, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie pakunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i ciężar rzeczy wybranych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz wypisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i innego typu uszkodzenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu użyć kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych albo porcelanowych. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domach, można także zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy dana paczka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy czy gwoździe, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami czy kocami. 

Gdy poszczególne elementy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy jest transport ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą typowych paczek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


Aby zamówić przewóz paczki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są niezwykle istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednak nawet gdy przesyłka jest mała, należy dokładnie ją opisać. Firmy transportowe z reguły transportują wiele paczek razem, więc powinny mieć informację o tym, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Konkrety możesz ustalić z przewoźnikiem później, jednak jeśli wiesz wszystko już w trakcie wystawiania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu i określić nawet godzinę, kiedy możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie przygotowanie pakunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Gdy przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego poszczególna przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i ciężar rzeczy wybranych do transportu. Paczki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania z reguły warto wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie masz w mieszkaniu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi albo w internecie. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Dyskonty zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się tam od razu po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, byś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już kartonów nierzadko są różnego rodzaju przylepki, zapisane markerem teksty i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz wypisać także ciemnym, grubym markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

Jeśli w jednej paczce zamierzasz transportować różne rzeczy, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i innego typu uszkodzenia. Najlepiej luźno ułożyć je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto w tym celu użyć kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – wszystko, co zapełni przestrzeń i zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie ładunkom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo przydatna w trakcie pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów szklanych albo porcelanowych. Nierzadko przydatne są także rożnego rodzaju tworzywa do zapełnienia paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu czy gąbki, papierów oraz temu podobnych rzeczy znajdujących się w wielu domach, można także zastosować bardziej fachowe, specjalnie przygotowane do tego celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy dana paczka posiada kilka małych, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt AGD i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być wystarczająco wysokie oraz trwałe. W tej sytuacji także warto wykorzystać profile chroniące. Jeśli w paczce planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i zapakuj elementy. Przedtem opróżnij szuflady, szafki oraz półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy czy gwoździe, umieść w jednym woreczku albo w kopercie. Jeśli w kartonie znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie odczuje problemów z określeniem, gdzie która część musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka przedmiotów, takich jak książki, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno owinięte. Możesz też skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami czy kocami. 

Gdy poszczególne elementy znajdują się już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być solidna oraz niewąska. Lepiej nie używaj do tego sznurka, bo może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej paczki. Droższy jest transport ładunków nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków podczas transportu. Ciężar paczek nie sumuje się, więc jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie umieszczenie ich w jednej, sporej pace. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą typowych paczek, opakowań lub pudełek w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Wrocław już od 30 zł!

Zleć transport paczek