Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Piesek z opóźnieniem ale bezpiecznie dostarczony

Owczarek niemiecki szczeniak

Klient: Michal K.
,
Trasa: Ostrowiec Świętokrzyski - Eindhoven

Super współpraca! Najlepszy przewoźnik na jakiego mogłam trafić! Szybko, sprawnie, miło. Pan Marcin informował o wszystkim na bieżąco, jest bardzo komunikatywny i życzliwy. W życiu nie myślałam, że można znaleźć tak dobrego przewoźnika w internecie.

1 szczeniak

Klient: Marcin C.
,
Trasa: Przeworsk - Olsztyn

Polecam serdecznie Pana Krzysztofa i jego usługi. Bardzo miły i rzetelny przewoźnik. Mimo długiej podróży moje szczeniaczki dotarły do mnie w bardzo kondycji.

Szczenię - Welpe -Dog

Klient: Kris G.
,
Trasa: Malaga - Kilonia

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru i szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz także koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację a także przewidywany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu lub ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru i szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz także koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację a także przewidywany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu lub ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Brzesko już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt