Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Miło profesjonalnie także szczerze polecam i sam będę korzystał. Pozdrawiam

PIES W KLATCE

Klient: Liwiusz K.
,
Trasa: Olsztynek - Ваљево

Super bardzo latwy kontakt,piesek dotarl szczesliwie.Pelo zdjec z podrozy.Serdecznie polecam

1 Labrador

Klient: Dagmara B.
,
Trasa: Londyn - Tarnobrzeg

100% POZYTYW !!! Lepszej opieki dla pieska podczas podróży nie mogłabym sobie nawet wymarzyć! Polecam wszystkim tego przewoźnika, bo to profesjonalista z ogromnym sercem dla zwierzaków a także bardzo miły człowiek :)

1 maltanczyk

Klient: Paulina R.
,
Trasa: Jávea/Xàbia - Gdynia

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest też podanie ciężaru a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz też pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację oraz przewidywany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Pomocne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest też podanie ciężaru a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz też pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację oraz przewidywany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Pomocne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Nowy Targ już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt