10 rzeczy, które musisz ze sobą zabrać w trasę

Pierwszy wyjazd w Europę – jak się przygotować?

Wielu z was przed pierwszym wyjazdem w Europę zadaje sobie pytanie czego potrzebuję? Co muszę wziąć z domu  a co powinienem kupić podczas trasy?

1. Żywność to podstawa

Czy warto kupować wszystko w Polsce?

Moim zdaniem nie, ponieważ ceny wielu produktów są zbliżone. Z całą pewnością warto zabrać z kraju słoiki czyli tzw. weki: pozwolą nam w długiej  trasie pamiętać o domu i zjeść pożywny posiłek.Podczas ich przygotowania należy pamiętać o trzykrotnym ich zagotowaniu, co pozwoli na  długotrwałe przechowywanie ich w  zróżnicowanej temperaturze. Dodatkowo ich żywotność zwiększy chłodziarka samochodowa, którą zakupimy w każdym markecie z  AGD koszt ok 150-250 zł. Prowiant taki jak pieczywo, warzywa, owoce czy produkty sypkie są w europejskich marketach w zbliżonej cenie.

2. Woda

Jest równie ważnym artykułem podczas wyjazdu. Do jej ceny w Europie należy doliczyć kaucję zwrotną, która zazwyczaj przewyższa jej wartość, dlatego proponuję zakup w kraju.

3. Butla

Musimy zadbać o to by mieć na czym przygotować ciepły posiłek. Do dyspozycji mamy tradycyjną butlę – jest to opcja na pewno tańsza, jednak gdy butla podróżuje z nami w kabinie – jest niebezpieczna – znam przypadki wybuchu niedokręconej butli. Dlatego osobiście polecam  naboje gazowe  i specjalnie przystosowane do nich kuchenki. Koszt takiej kuchenki to ok. 50 zł natomiast naboje kupimy od 5-15zł. Warto poszukać taniego sklepu np. z akcesoriami wędkarskimi. Zaznaczam, że na stacjach benzynowych czy w sklepach trekingowych bywają  trzykrotnie wyższe.

4. Odzież

W trasę zabieramy ze sobą odzież na cały wyjazd lub korzystamy z pralni parkingowych na tzw Autohofach. Koszt  jednego prania to wydatek rzędu 4 euro.

5. Sztućce

Sztućce, miski oraz chemię warto zabrać z kraju.

6. Klucze

Pamiętajmy że przy drobnych awariach pomoże nam zestaw podstawowych kluczy i imbusów.

picjumbo.com_HNCK2697

7. Pościel

Pościel możemy wziąć tradycyjną lub moim zdaniem praktyczniejszy okazuje się śpiwór.

8. Papierosy?

Warto zaopatrzyć się w zapas papierosów czy tytoniu, ponieważ ich ceny w Europie są  sporo wyższe.

9. Telefon

Żeby zapewnić  kontakt z rodziną trzeba zadbać o telefon. Możemy skorzystać z  niemieckiego operatora pre-paid Lyca mobile (połączenia wewnątrz sieci są darmowe, a starter czy doładowania zakupimy również w wielu punktach w Polsce). Jeśli decydujemy się wykupić polski abonament z opcją połączeń europejskich,  warto zwrócić uwagę na internet w cenie abonamentu i pod  żadnym pozorem po wykorzystaniu wykupionego pakietu nie korzystać z usług dodatkowych – ponieważ rachunek będzie liczony w tysiącach złotych.

10. Najważniejsze…Gotówka

Karta płatnicza i drobna gotówka będą niezbędne, by skorzystać chociażby z prysznica, którego koszt w Niemczech to około 4 euro . Dodam, iż jako kierowcy mamy możliwość bezpłatnego  korzystania z pryszniców socjalnych na terenie firm, z których odbieramy lub dostarczamy ładunek.

pieniądze

Każdy początkujący kierowca zawodowy podczas pierwszego wyjazdu sam oceni co jest niezbędne  dla niego, a jakie są wasze spostrzeżenia? Co byście dodali do listy?

Wojtek

Od 3 lat prowadzę firmę transportową o profilu usługi kurierskie oraz transport międzynarodowy. Swoje doświadczenie zawodowe zaczynałem od najniższych szczebli: jako kurier, kierowca międzynarodowy, koordynator serwisu kurierskiego. Z zamiłowania jestem fanem motoryzacji.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *