Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Idealna firma. Kiedyś korzystałem z innej firmy wtedy był to transport pieska to piesek jechał między paczkami. Przyjechała firma auto w środku bardzo ładnie wygląda. Ładnie zostało przystosowane. Kotki podróżowały w dużym przestronnym transporterku.

2 kotki perskie

Transport trochę sie wydłużył ale generalnie wszystko dobrze się skończyło :) Pan kierowca Zbyszek przesympatyczny człowiek . Psiak dojechał zadowolony :) Dziękujemy !!!

Pies

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport zwierząt?

Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz także koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawan

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Kordoba już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt