Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kontakt super, bardzo dobrze zadbany piesek w trakcie podróży, nie odczuł wcale odległości Polecam serdecznie !

Jeden szczeniak 5 mies american bully

,
Trasa: Koło - Rotterdam

100 procent godny polecenia przewoźnik. Zwierzęta w całej okazałości przybyły. GORĄCO POLECAM!!!!

2 koszatniczki

Klient: Mariusz S.
,
Trasa: Geertruidenberg - Nortrup

W stałym kontakcie z kierowca, cały czas informacje dotyczące sprawowania psiaków. Psiaki dojechały w bardzo dobrych rękach ! Jestem wdzięczna ! Polecam ! Pozdrawiam

Lablador i rottwailer

Klient: Łukasz U.
,
Trasa: Bruksela - Bydgoszcz

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest także podanie ciężaru i dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację a także szacowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzę panikuje. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest także podanie ciężaru i dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację a także szacowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzę panikuje. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Marbella już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt