Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dziękuję! Kontakt bardzo dobry, punktualny, szybki, uprzejmy, bezproblemowy. Polecam.

Szczeniak Buldog Francuski

Klient: Łukasz D.
,
Trasa: Warszawa - Dobrzewino

Super komunikacja, bardzo miły Pan, kotek dojechał zadowolony Polecam :D

1 maine coon (kot)

Klient: Jakub Ł.
,
Trasa: Gdów - Grudziądz

Szczerze POLECAM i prosze o kontakt.

2 szczeniaki w klatce

Klient: Roman G.
,
Trasa: Olsztyn - Capelle aan den IJssel

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową oraz zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest także podanie ciężaru oraz szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi również przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz także zwierzęta po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację a także estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową oraz zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest także podanie ciężaru oraz szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi również przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz także zwierzęta po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację a także estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Jerez de la Frontera już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt