Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
69 000 przewoźników 69 000 przewoźników 69 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki Gliwice:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko super, polecam w 100%

piekarnik do zabudowy x 1, Chłodziarka do wina x 1

Klient: Łukasz M.
,
Trasa: Warszawa - Gdynia

Mega pozytyw.Nic dodać nic ująć, przewoźnik godny polecenia w 100%.Rzeczy dojechały na miejsce w idealnym stanie, kontakt z Panem Marcinem wręcz idealny.Pan Marcin punktualny i potrafi doradzić w każdej kwestii. Bez wahania polecam i będę polecać.Dzięki!!

Kartony 31–50, Zestaw do jadalni (6 krzeseł i stół) x 1, Rower dziecięcy x 1, Telewizor duży (więks

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Yeovil - Bydgoszcz

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem i niekończącym się spisem zadań które trzeba załatwić. Jednak dokładnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo a przy tym efektywnie. Wystarczy ułożyć koncepcję działania, z głową oraz spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby wszystkie paczki były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem poważnej liczby rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele konkretnych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa powinna znać ilość oraz rozmiary mebli i paczek. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, na przykład elementy szklane, dzieła sztuki, miski, oraz stare meble. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy możesz je rozłożyć. Rozkręcone meble wygodniej będzie transportować, maleje też prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w windzie oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się duża ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Często hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź zatem do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu sklepach remontowych a także w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby materiałowe albo worki. Worki są tańsze i łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone i starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować powinno się również kwiaty. Pudła, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego specjalnej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Precyzyjnie ustal dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i montowanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli wnieść przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków i wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem i niekończącym się spisem zadań które trzeba załatwić. Jednak dokładnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo a przy tym efektywnie. Wystarczy ułożyć koncepcję działania, z głową oraz spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby wszystkie paczki były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem poważnej liczby rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele konkretnych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa powinna znać ilość oraz rozmiary mebli i paczek. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, na przykład elementy szklane, dzieła sztuki, miski, oraz stare meble. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy możesz je rozłożyć. Rozkręcone meble wygodniej będzie transportować, maleje też prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w windzie oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się duża ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Często hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź zatem do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu sklepach remontowych a także w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby materiałowe albo worki. Worki są tańsze i łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone i starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować powinno się również kwiaty. Pudła, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego specjalnej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Precyzyjnie ustal dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i montowanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli wnieść przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków i wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Gliwice już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę